Reklamı Geç
Advert

ŞEHRİN 100. YILINDA 100 BİN FİDAN” PROJESİNİN II. ETABINA START VERİLDİ

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in şehirdeki yeşil varlığını artırmak, gelecek nesillere daha sağlıklı, yaşanabilir çevre ve yaşanabilir şehir sunmak amacıyla başlattığı "İlimizin 100. Kuruluş yıldönümüne Özel 100 Bin Fidan Projesi"nin ikinci etabına start verildi.

ŞEHRİN 100. YILINDA 100 BİN FİDAN” PROJESİNİN II. ETABINA START VERİLDİ
ŞEHRİN 100. YILINDA 100 BİN FİDAN” PROJESİNİN II. ETABINA START VERİLDİ MERAL SONGER
Bu içerik 43 kez okundu.
Advert
Altınordu Belediyesinin Başkan Aşkın Tören öncülüğünde başlattığı ekolojiyi ekonomiyle buluşturan, çevreci, tarımsal üretimi teşvik edici ve istihdamı artırıcı aynı zamanda vatandaşların ekonomik kaynaklarını çeşitlendirmeyi amaçlayan yeşil kalkınma seferberliğinin ikinci etabında şehir merkezinde 20 bin narenciye fidanı toprakla buluşacak.
ÂTIL ALANLAR YEŞİL VARLIĞA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
Şehrin çeşitli noktalarında bulunan kullanım dışı alanlara öncelik verilen dikim programı ile bu alanlar yeşillendirilerek çevreye, şehre ve tarımsal ekonomiye kazandırılıyor.
NARENCİYE BAHÇELERİ ALTINORDU’NUN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATACAK
Kentin 100. Yılında 20 bin narenciye fidanını şehir merkezinde toprakla buluşturmayı hedefleyen proje çerçevesinde Kumbaşı Mahallesi şehit Üsteğmen Okan Melikoğlu caddesinde bulunan çocuk parkını çevreleyen arazide gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliği ile ilk narenciyeler toprakla buluştu. Narenciye fidanı dikimi şehir merkezindeki âtıl araziler başta olmak üzere okul bahçeleri ve belirlenen alanlarda devam edecek.
"ALTINORDU’MUZA YEŞİL KALKINMADA ALTIN ÇAĞINI YAŞATMAK İSTİYORUZ"
Başkan Tören, “ekolojiyle ekonomiyi buluşturan çevreyi koruyan aynı zamanda üretimi artıran uygulamalarımız devam edecek. Hayata geçirdiğimiz yeşil ve üretici dostu projelerimiz şehrimizin var olan yeşil kimliğine katkı verirken aynı zamanda vatandaşlarımıza da ekonomik katkı verecek. Altınordu’muza yeşil kalkınmada altın çağını yaşatmak istiyoruz. Kırsal mahallerimizde toprakla buluşturduğumuz 80 bin ceviz fidanından sonra şehir merkezimizde startını verdiğimiz 20 bin Narenciye fidanıyla da hem bir farklılık oluşturmak hem de pazar payı yüksek katma değerli yan ürünlerin üretilmesini teşvik ederek üreticilerin gelir düzeylerinin arttırılmasını hedefliyoruz.” dedi.
Altınordu Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünce düzenlenen etkinliğe Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, AK Parti İl ve İlçe Yöneticileri, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akyurt, Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Ultav, İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, İlçe Müftüsü Abdullah Söylemez, İlçe Jandarma Komutanı Umut Demiröz, belediye meclis üyeleri, Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Öztürk, Ordu Altınordu Muhtarlar Dernek Başkanı Merve Karakaya, kurum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
ÇEVRE VE YEŞİL DOSTU UYGULAMALARI İÇİN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR
Fidan dikim etkinliğine katılan protokol mensupları ve vatandaşlar çevre dostu uygulamaları için Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı