Reklamı Geç
Advert

VATANDAŞ MAĞDUR OLMASIN DİYE 4 GÜN 4 GECE UYKUSUZ ÇALIŞTILAR

– Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ADİL KARAİSMAİLOĞLU, afet olduğu zaman etkilenmeyecek yapılar inşa edeceklerini belirterek, "Ayancık'ta yeni köprü yapımına başlıyoruz. Yeni köprüler hem kemer formunda olacak hem de bu ayak açıklıkları mevcudun en az 2 katı genişliğinde olacak" demişti

VATANDAŞ MAĞDUR OLMASIN DİYE 4 GÜN 4 GECE UYKUSUZ ÇALIŞTILAR
VATANDAŞ MAĞDUR OLMASIN DİYE 4 GÜN 4 GECE UYKUSUZ ÇALIŞTILAR MERAL SONGER
Bu içerik 1125 kez okundu.
Advert

Selde tahrip olan 2 köprünün yerine Ayancık ilçesinde Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan Hafif Alaşımlı Sabit Köprü’nün kurulumu gerçekleştirilmişti. 2 gün sonra ise ikinci bir köprü daha Ayancık şehir geçişini sağlamak üzere hizmet vermeye başladı. Ulaştırma ve Altyapı BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU yenileri yapılana kadar geçici olarak hizmet verecek köprünün açılışını gerçekleştirerek ilk geçişi yaptı.

Afetten sonra yaşanan ulaşım problemlerinin Ayancık’ta bu açılışla birlikte çözüldüğünü dile getiren Bakan KARAİSMAİLOĞLU, “Hayatı normale döndürmek için 9 günde çok büyük aşamalar kaydettik. Karadan, denizden, havadan bütün ulaşım sistemlerimizi vatandaşımızın hizmetine verdik. Sinop’ta biliyorsunuz bu afette şehir geçişini sağlayan 2 köprümüz tahrip olmuştu. Bunlar karşılık birinci köprümüzü 2 gün önce açmıştık. Ulaşım imkânını kısmen de olsa sağlamıştık. Ama bunun yeterli olmadığını gördük. Daha 2 gün bile olmadan ikinci geçişimizi de artık hizmete vermeye başladık. Artık ulaşım açısından Ayancık’ta hiçbir problem olmayacak. Yaya geçişi olarak da sanayinin oradan yaya geçişini açtık” diye konuştu.

Ayancıktaki çalışmalarını karayolları 7. bölge müdürü RIFAT SİLOV da çalışmalara katıldı. Kendisi ve ekibi ile yeryer çalışmalara da eşlik eden SİLOV  köprünün çalışmalarının en hızlı biçimde yürütülmesi için  4 gün 4 gece hiç uyumadan çalışmaları titizlikle takip etti

Ayancık Çayı’nda selden zarar gören köprüler yerine ulaşımı sağlamak üzere ivedilikle, acil ulaşım için menfezli geçişi de devreye alındı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı