Reklamı Geç
Advert

ALTINORDU BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Altınordu Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddeleri öncesi konuşan Başkan Tören, yapılan çalışmalar ile ilgili meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

ALTINORDU BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
ALTINORDU BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI MERAL SONGER
Bu içerik 398 kez okundu.

Temmuz ayı olağan meclis toplantısından bu yana geçen sürede Belediye tarafından yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler aktaran Başkan Aşkın Tören, kendi kaynaklarıyla kendi kaderini değiştirecek bir şehir modelini hayata geçirmek hedefiyle çalıştıklarını söyledi.

“30 AĞUSTOS BAYRAKLAŞTIRDIĞIMIZ DESTAN GÜNLERİMİZDEN BİR TANESİDİR”

Konuşmasına Temmuz ve Ağustos aylarında kutlanan milli ve dini bayramları hatırlatarak başlayan Başkan Tören “Bizim medeniyetimizin kurucu harcı birliktir." Dedi. Milli günler ve milli bayramların bizi bir kılan, birlik ve beraberliğimizi tazeleyen toplum olarak dayanışma içinde olmamıza katkıda bulunan ve milli bilincimizi diri tutan özel günler olduğunun altını çizen Başkan Tören, “30 Ağustos Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gök kubbesi altında yaşayan herkesin bir onur günüdür. Malazgirt’e duyduğumuz saygı, Anadolu’nun Türkleşmesi ve Türk milletinin bu topraklarda var olması ne kadar şanlı tarihimizin bir parçası ise, milli mücadele, kurtuluş savaşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 30 Ağustos da bizim kuşkusuz amasız ve fakatsız bayraklaştırdığımız destan günlerimizden bir tanesidir. Bizim için 30 Ağustos Türk Milletinin kanıyla canıyla yazdığı bir destandır. 15 Temmuz da yine milletimizin istiklali ve istikbali uğrunda kanıyla canıyla yazdığı bir destanıdır. 15 Temmuz'u anlamak için, Malazgirt'ten beri vatanımızın her karış toprağını nasıl şehit kanlarıyla yoğurduğumuzu bilmek gerekir. 15 Temmuz, ölümü öldürmenin, milli bağımsızlığın yok edilmek istendiği bir işgal kalkışmasının Türk milleti tarafından bertaraf edildiği ve ülkemiz üzerindeki hain emellerin boşa çıkarıldığı gecedir.

Zaferler ayı Ağustos vesilesiyle bu toprakları vatan kılan ve vatan kalmasını sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere atalarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla, rahmetle minnetle yad ediyorum.” şeklinde konuştu.

FINDIK SEZONU ARASI VERİLEN BETON YOL ÇALIŞMALARI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

Belediye tarafından hem merkezde hem de kırsalda sürdürülen eş zamanlı altyapı, üstyapı ve yol çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tören kırsalda devam eden 50 kilometre beton yol seferberliği çalışmalarına fındık hasat sezonu dolayısıyla kısa bir ara verdiklerini ve çalışmaların bu ay kaldığı yerden devam edeceğini belirtti. Osmaniye ve Emen mahalleleri ile beton yol çalışmalarının yeniden başlayacağını söyleyen Başkan Tören, “Bugüne kadar Orhaniye de başlayan çalışmalarımızla Öceli, Akçatepe, Yukarıtepe, Zaferköy, Bayramlı, Hürriyet, Kuylu, Hacılar, Gümüşköy, Karaağaç, Oğmaca, Kurtulmuş ve Dikence Mahallelerinin ulaşım ağında uzun yıllardır süren çileye beton yol ile son verdik. Çalışmamalarımız bu ay itibariyle kaldığı yerden kesintisiz devam edecek.” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMEN ÖZ KAYNAKLARIMIZLA YERİNE GETİRİYORUZ”

Konuşmasında şehir merkezinde yürütülen altyapı çalışmalarına da değinen Başkan Tören, “Şu anda Güzelyalı Mahallemizde devam eden çalışmamızı müteakiben Bucak Mahallesinde alt ve üst yapı çalışmalarımıza kaldığımız yerden kesintisiz devam ediyoruz. Şehir merkezinde on yıllardır çileye dönüşmüş olan bir soruna de neşter vurduk. Toplu konutlardan oluşan binlerce insanımızın yaşadığı bölgelere ulaşımı sağlayan ham yollarla ilgili hem Karşıyaka da hem de Şahincili Mahallemizde önemli bir çalışmayı yerine getirdik. Asfalt ile buluşturduğumuz yollarda vatandaşlarımızın toz topraktan kaynaklanan çilesine son verdik. Hem alt yapı hem üst yapı hem de kaldırım çalışmaları ile kedi parolamız olan kendi öz kaynaklarımızla kredi, borç kullanmaksızın bu çalışmalarımızı yerine getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET MAHALLESİNE YIL SONUNA KADAR 7 KİLOMETRE ASFALT MÜJDESİ

Konuşmasında Cumhuriyet mahallesine bir müjde de veren Başkan Tören, “Cumhuriyet Mahallesinde sene sonuna kadar toplam 7 kilometrelik bir asfalt yol yapımı çalışmasını tamamlayacağız. Bilhassa ham yol olarak yine ifade ettiğimiz alt yapı anlamında henüz yapılaşma tamamlanmadığı için eksik kalan ve uzun yıllardır ham yol özelliği ile artık tozu ile çamuru ile insanımız için adeta çileye dönüşen bu yerlerde 7 kilometre asfalt çalışması yaparak insanımızı bu sıkıntıdan kurtaracağımızı ifade edebilirim.” sözlerini kullandı.  

Altınordu Belediyesinin tamamlanan ve devam eden projeleriyle ilgili de bilgiler veren Başkan Tören, “üreten, üretimi ile kendine yeten yarışan şehirlerle rekabet eden modern, model bir şehir için kollarımızı sıvadık canla başla çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden beri mali disiplin ve tasarruf ekonomisi diyoruz. Kendi kaynakları ile kendi kaderini İnşallah değiştirecek bir şehir modelinden bahsediyoruz. Bu manada hem tarım alanında hem turizm hem kültür ve sanatta hem de teknolojiden ticarete her alanda projelerimiz ile ortak akıl ve istişareden ayrılmadan şehrin birikiminden ve beşerî sermayesinden de istifade ederek çalışmalarımızı yürütüyoruz.” açıklamasında bulundu.

“EĞİTİME VE ÖĞRENCİYE DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Eğitimin ve eğitimli nesillerin önemine vurgu yapan başkan Tören, Altınordu Belediyesinin eğitim desteklerinin devam edeceğini söyledi. Başkan Tören, “Eğitim çalışmalarıyla ilgili her yıl zengin fakir ayrımı yapmaksızın ilköğretime yeni başlayan çocuklarımıza destekte bulunuyoruz. Bu yıl da yine Altınordu Belediyesi olarak eğitim ve kırtasiye yardımı konusunda çocuklarımızın yanında olacağız.” dedi.

“HER ALANDA PROJELERİMİZ İLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Başkan Tören, ‘Altınordu Belediyesi Ceren Özdemir Kreşi ve Masal Evi’nin eğitim öğretim yılına hazır olduğunu ve insana yakışır iş ve geleceğin mesleklerinin öğretileceği Mesleki eğitim mükemmeliyet merkezinin de tamamlandığını belirtti.

Tamamlanan ve devam eden projeler hakkında açıklamalarını sürdüren Başkan Tören, Oto Galericiler Sitesi yapımında yüzde 30 seviyelerine gelindiğini söyledi.

Başkan Tören Mecliste yaptığı konuşmada sosyal marketten spor komplekslerine, şehir Atölyelerinden Teknoloji Tasarıma, Etüt merkezlerinden Sanat atölyelerine, Uyumayan kütüphaneden Yöresel lezzetler durağına kadar şehre her anlamıyla değer katacak birçok proje ve çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.

2022 yılı hazırlıklarının kesintisiz devam ettiğini de söyleyen Başkan Tören, “bütün bunları yaparken yine tamamen öz kaynaklarımızla bu yatırımları şehrimizle insanımızla kadınımızla gencimizle engellimizle buluşturmak istiyoruz.” sözlerine yer verdi.

Altınordu Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı gündem konularının görüşülüp karara bağlanmasıyla son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu