Reklamı Geç
Advert

EĞITİMCİLERDEN ÖNEK DAVRANIŞ

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen corona virüsü (Covid-19) ile ilgili Türkiye ve dünyadan ölümler devam ediyor. Koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı da oldukça fazla. Şehrimiz dede salgının yayılmaması için bir dizi önlemler alındı. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza evden çıkmama yasağı geldi....

EĞITİMCİLERDEN ÖNEK DAVRANIŞ
EĞITİMCİLERDEN ÖNEK DAVRANIŞ MERAL SONGER
Bu içerik 1158 kez okundu.
Advert

 

Vatandaşlarımıza evlerinde kalmaları konusunda uyarılar yapıldı. Bu süreçte evlerinden çıkamayan yaşlılarımız ihtiyaçlarını gidermek için, 81 il valiliğinde ve Orduda da İl valimiz Seddar YAVUZ Beyin Himayelerinde ,Altınordu kaymakamımız Niyazi ERTEN Beyin Başkanlığında Altınordu İlçemizde yürütülen Ayrıca Ordu Anadolu Lisesi Müdürü ile birlikte 34 Eğitimcinin gönüllü olarak destek verdiği proje ile Vefa Gönüllü Destek Grubu Oluşturdu. Bu çalışma, sokağa çıkma yasağı kapsamında bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ve engelli vatandaşlarımızın günlük acil ihtiyaçlarının kamu görevlilerince karşılandığı bir çalışma. Bu süreç sadece sokağa çıkma yasağı olan vatandaşlarımız için değil ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımızın durumunun değerlendirilmesini de ortaya koydu. İşyerlerinin birçoğunun kapandığı, günlük çalışarak geçimini sağlayan vatandaşların işyerlerinin kapanmasıyla sıkıntıya düştüğü bu süreçte bu kampanya düzendi. Orduda da İl valimiz Seddar YAVUZ Beyin Himayelerinde, Altınordu kaymakamımız Niyazi ERTEN Beyin başkanlığında yürütülecek kampanya ile hayırsever vatandaşlarımızın yardımları ister bir paket, ister bir koli olsun tek elden toplanarak ihtiyaç sahibi ailelere teslim edilecek. Yardım kampanyası temel ihtiyaç malzemelerinden oluşacak. Vatandaşlarımız zekat ve sadaka hatta Ramazan'da fitrelerini bu kampanyayla ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilecektir.

Ordu Anadolu Lisesi müdürü Birol ERDOĞDU, sosyal medya sayfasından paylaşım yaparak ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılmak üzere iletişim bilgilerini paylaştı. ERDOĞDU ‘‘Okullarımız 30 Nisana kadar uzaktan Eğitim- Öğretim yapacak. Bu süreçte bir taraftan Öğrencilerimizin Uzaktan Eğitimlerini takip edeceğiz, diğer taraftan Altınordu Kaymakamımız Sayın Niyazi ERTEN Beyin Başkanlığında kurulan Vefa Gönüllü Destek Gurubu içinde Büyüklerimizin yardımına koşacağız. Bu süreçte İnsanlara yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Bu paylaşımımızın asıl sebebi Altınordu İlçemiz ve mahallerinde ihtiyaç sahibi olan tüm büyüklerimizi haberdar etmeniz içindir. Yani sürece sizi de ortak ediyoruz. İrtibat Tel. 04528889666(102)/04528889555.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı