Reklamı Geç
Advert

BAŞKAN TÖREN’DEN “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” MESAJI

BAŞKAN TÖREN: “ALTINORDU’YU ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKAN TÖREN’DEN “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” MESAJI
BAŞKAN TÖREN’DEN “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” MESAJI MERAL SONGER
Bu içerik 1289 kez okundu.

 

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “‘Önce insan’ diyen, insanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir geleneğin mensupları olarak bizler, her konuda engelli kardeşlerimizin yanında yer almak ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Altınordu Belediyesi olarak engelleri ortadan kaldırmak ve herkesin eşit fırsat ile yaşamasını sağlamak amacıyla çalıştıklarını ifade eden Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için toplum olarak, birey olarak, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Engelleri aşmak bir inanç meselesidir. Başarının anahtarı öncelikle inanmaktır. Başarılarıyla bizleri gururlandıran, azim ve kararlılıklarıyla hepimize ilham kaynağı olan engelli kardeşlerimiz buna en güzel örnektir.

Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için küçük büyük herkesin, hepimizin yapabileceği birçok şey vardır. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur.

Bu nedenledir ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde sosyal devlet ve sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği olarak toplumun bütün kesimlerini eşit ve adil kucaklama gayretiyle, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmeye büyük önem veriyoruz.

Güçlü, çağdaş, müreffeh ve hedefine sağlam adımlarla yürüyen ‘Vizyonu Dünya Kenti Altınordu’ için şehrimizdeki vatandaşlarımızın eşit fırsatlarda yaşamasını sağlayabilmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Bunun başında ise şehrimizi engelli vatandaşlarımız için daha yaşanabilir bir hale getirmek geliyor. Bunun için hep birlikte akıl teri akıtıyor, hazırladığımız projeleri en kısa sürede hayata geçirmeyi ve engelli kardeşlerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya davet ediyor, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizi ise saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu