Reklamı Geç
Advert

HAMARAT:ORDU İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

“Yatırımların Teminatı Hükümetimiz Takipçisi İse Biziz”

HAMARAT:ORDU İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ
HAMARAT:ORDU İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ MERAL SONGER
Bu içerik 608 kez okundu.

 

 

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu ili ve ilçelerinde devam eden yatırımlarla ilgili bir takım değerlendirmelerde bulundu.

Son olarak, yapımı tamamlanmak üzere olan Ünye devlet hastanesinde incelemelerde bulunan Hamarat; “Büyükşehir Ordu’muzda bütün yatırımların teminatı hükümetimizdir, partimizdir. Hemşerilerimizden aldığımız dua ve destekle bu yatırımların, gece gündüz takipçisi de biziz diyen Hamarat açıklamalarını şöyle sürdürdü; 2010 yılında yapımına başlanarak yaklaşık %90’lık kısmı tamamlandıktan sonra yüklenici firmanın iflas etmesinin ardından çalışmaları sona eren 300 Yataklı Ünye Devlet Hastanesi inşaatının tamamlanması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 200 kişinin gece gündüz demeden çalıştığını belirterek, hastanenin iki ay içerisinde hizmete açılacağını söyledi.

Hamarat; “Karadeniz Bölgesinin en büyük devlet hastanelerinden biri olma özelliği taşıyan Ünye Devlet Hastanesi inşaatının yarım kalan kısmı için ihaleyi alan Karakoç İnşaat firması çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hastane inşaatında incelemelerde bulundu.

‘Yüklenici Firmaya Güveniyoruz’

Yeni Devlet Hastanesini bugüne kadar bitirmeyi planladıklarını belirten Hamarat, yeni firma ve çalışmalar hakkında yaptığı değerlendirmede, “Bilindiği gibi Ünye ilçemizde 2010 yılında inşaatına başlanan 300 Yataklı Yeni Devlet Hastanesinin inşaat çalışmaları yüklenici firmaların iflas etmeleri nedeniyle durmuştu. Ünye Devlet Hastanemiz, çok daha erken bitirmeyi planladığımız bir yatırımdı, ancak bu tür büyük yatırımlarda elde olmayan sebeplerden dolayı aksamalar olabiliyor. Yeni hastanemizde yüklenici firmanın ekonomik sıkıntıya girmesi sebebiyle bitirilemedi. Son birkaç aydır sıkı takipler sonucu TOKİ bu inşaatı bitirmek üzere yeni bir ihale yaptı. İnşaatımızı tamamlamak üzere, şu anda 200 kişi gece gündüz demeden çalışıyor. Şu anki firma daha önceki çalışmalarıyla kendini kanıtlamış bir firma, zaten TOKİ’de bu konuyu iyice araştırarak bu firmayla anlaştı.

‘İki Ay İçinde Bitiyor’

Yüklenici firma bir aydır çalışmalarını sürdürüyor, bizim gördüğümüz işler yoluna koyulmuş durumda. Arkadaşlarımızın da bizlere verdiği bilgiye göre inşaatın tamamlanması en fazla iki ay sürecek. Ancak iki aydan önce de bitebileceği bilgisini de aldık. Hastanemiz bittiğinde, vatandaşlarımıza mevcut hastanemizin 40 katı büyüklüğünde bir hastanede hizmet verilmeye devam edilecek. Gerçekten bölgemiz için çok büyük bir yatırım, gelecek vadeden, bütün teknik donanımı son teknoloji ürünleriyle donatılacak ve inşallah Karadeniz’de parmakla gösterilecek bir hastane olacak.

‘Her Daim Takipçisi Olacağız’

Tabi bizim işimiz burayı yapmakla bitmiyor, burayı yaptıktan sonra donanımlı eleman hem uzman doktor takviyesi, hem sağlık personeli takviyesi, personel teknik araç takviyelerinin takipçisi olacağız. İnşallah bir aksilik daha olmaz, işçilerimizin sağlığı ve güvenliğini gözeterek, bunun yanında da zamanla yarıştığımızı unutmayarak kalan sürede buranın bitmesini ümit ediyoruz ve başarılar diliyoruz. Ünye’mize de şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”diye konuştu.

“ Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır”

Hamarat ayrıca şunlara değindi; “Ordu’nun ve Ordu’lu hemşerilerimizin hayal ettiği, beklediği, şu da olsa iyi olur dediği (Havaalanı, Çevre yolu, Ünye çevre yolu, Ünye devlet hastanesi, Ünye Akkuş Niksar yolu, Fatsa Devlet hastanesi, Fatsa Aybastı Reşadiye yolu, Ünye OSB, Fatsa OSB, Altınordu OSB, Altınordu Çevre yolu, Şehir hastanesi, Botanik park, Çikolata park, Üniversite, Dere yolu, Altınordu Gölköy yolu, Çambaşı kayak merkezi, Çambaşı Altınordu yolu vs.) ne varsa hükümetimiz döneminde yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Bizde bütün bu yatırımların koordinasyonlarını ve gece, gündüz takibini yapıyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, inşallah yeni dönemde de çok güzel projelerle hemşerilerimizin hizmetinde olacağız.” diyerek açıklamalarına son verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu