Reklamı Geç
Advert

HALK AKLINI KİRAYA VERME DÖNEMİNİ BİTİRDİ

“BU SEÇİM ŞU VEYA BU SEÇİMİ DEĞİLDİR”

HALK AKLINI KİRAYA VERME DÖNEMİNİ BİTİRDİ
HALK AKLINI KİRAYA VERME DÖNEMİNİ BİTİRDİ MERAL SONGER
Bu içerik 1140 kez okundu.

 

SP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bakanı İdris Naim Şahin, “Bu seçim şu veya bu seçimi değildir. Bu seçim Ordu’ya başkan seçimidir. Halkımız ne yapacağını, neyi seçeceğini çok iyi biliyor. Türk halkı artık aklını emanete ve kiraya verme dönemini bu seçimde bitirmiştir” dedi.

Saadet Parti  (SP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, seçim çalışmaları kapsamında Çamaş ve Ünye’de miting düzenledi. Kalabalık bir vatandaş topluluğuna seslenen Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinin yerel seçim olduğuna dikkat çekerek, halkın artık aklını emanete ve kiraya verme döneminde bittiğini söyledi. Şahin’in mitinglerinde yaptığı konuşmadan satır başları şöyle;

 

Çamaş’ımızda da bir seçim yapacağız. Bizim bu seçimde Ordu’muzda gördüğümüz tablo; parti seçimi değil, aday seçimi, başkan seçimi söz konusudur. Birilerinin anlatmaya çalıştığı gibi bu seçim şu veya bu seçimi değildir. Bu seçim mahalleye muhtar seçimidir. Bu seçim Çamaş’a başkan seçimidir. Bu seçim Ordu’ya başkan seçimidir. Bunun ötesini göstermeye çalışanlar, sadece seçimin gerçeğinden kaçırmak için ortaya koyduğu çabalarla kendileri söyleyip, kendileri dinlerler. Halkımız ne yapacağını, neyi seçeceğini çok iyi biliyor. Herkesin beyni 425 gramdır. Ben sizden akıllı değilim ama sizin gibi sadece sevgimi, yüreğimi ifade edebiliyorum. Bir başkası başka bir şey söylediğinde onun söylediği doğrudur diye bir gerçek yok. Herkesin aklı var. Ordu halkı da, Sivas halkı da, Tokat halkı da, Ankara, Antalya halkı da, Türk halkı artık aklını emanete ve kiraya verme dönemini bu seçimde bitirmiştir, bitirecektir.

“TOPLUMU AYIRMAK BÜYÜK BİR YANLIŞLIK OLUR”

Biz diyoruz ki; gerçek neyse biz onun peşindeyiz. Ne söylüyorsak o, ne olduysak onu söylüyoruz. Ya göründüğümüz gibi olmak ya da olduğumuz gibi görünmek gerekir diyoruz. Biz diyoruz ki; hukuk, yatırım, iş, aş, barış. Toplumu ve şehirleri A veya B, siyah veya beyaz, kırmızı veya beyaz diye ayırmak bu memlekete yapılacak büyük bir yanlışlık olur. Siyasi hırs ve ihtiraslarla, şu parti veya bu parti,  şu ilçe veya bu ilçe, şu bölge veya bu bölge diyerek milleti kategorize etmek, sınıflandırmak, yanlıştır diyoruz. Dün de böyle dedik, bugün de böyle diyoruz. El ele kardeşiz diye diye bugünlere geldik, siyasetimizi böyle yaptık. Doğrusunun bu olduğuna inanıyorum. İspatını isteyenlere de Çamaş meydanına bakın diyorum.

MERKEZ ORDU HER İLÇEDE KENDİNİ GÖSTERECEK

Her ilçenin eksiklikleri olduğu gibi Çamaş’ımızın da eksiklikleri ve ihtiyaçları mutlaka var. Buranın bir doğa ilçesi olduğunu, tarihi eserlerin var olduğunu çok iyi biliyorum. Ordu’muz için belirlediğimiz için belirlediğimiz ana kimlik, ana konsept her ilçesiyle Güzel Ordu’dur. İki; Merkez Ordu’dur. Neyin merkezi? Tarımın, ulaşımın, turizmin merkezi olmalıdır. Burası sanayide çok yol almamış bir bölgedir ama kültürün, eğitimin, sporun merkezi olmalıdır. Ordu’muz için ön gördüğümüz yedi alandaki Merkez Ordu özelliği Çamaş’ımızda da kendini bulacak, kendini gösterecektir.

“BİZ 752 BİN ORDULUYU KARDEŞ YAPTIK”

Bana diyorlar ki, Ordu’ya şunun yapılmasına vesile oldu. Birileri de diyor ki; babandan mı, dedenden mi? Hiçbirinden değil. Milletten, kalpten ve sevgiden yaptık. Onları geçtik. Yollar onların olsun, önünde fotoğraf çektirsinler. Hastaneler, havaalanı onların olsun. Hiç dert değil ama şunu bizim elimizden alamazlar; biz 752 bin Orduluyu kardeş yaptık. En büyük başarımız, en büyük övüncümüz budur. Ordu insanı artık, Mesudiye’den İkizce’ye kadar kardeş olduğunun farkında. Ordu insanı 5 bin 500 kilometrelik Ordu coğrafyasının bir bütün olarak hepimizin sorumluluğunda olduğunun farkında. Bu güzel coğrafyada, bu güzel memlekette inşallah hayatı dostça, kardeşçe, arkadaşça, hemşerilik duygusu ve anlayışı içerisinde yaşamaya biz kararlıyız. Ordu insanı 21’inci yüzyıl insanı olarak değerlerini koruyarak, tarihine saygılı, geleceğine umutlu olarak bu hayatı yaşayacaktır. Siyaset eğer hayatı güzel yaşamak ve yaşatmak sanatıysa biz Veysel İlhan ile birlikte dün Ahmet Arpacıoğlu ile yaptığımız gibi bu hayatı bu memlekette daha güzel yapacağız inşallah. Buna kararlıyız. Başarı inananların ulaşacağı gerçektir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu