Reklamı Geç
Advert

“ÇAMBAŞI KAR FESTİVALİ DOLU DOLU GEÇTİ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Kabadüz Belediyesinin birlikte organize ettiği Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası’nda gerçekleştirilen “14. Çambaşı Kar Festivali” düzenlenen birçok etkinlikle renkli görüntülere sahne oldu.

“ÇAMBAŞI KAR FESTİVALİ DOLU DOLU GEÇTİ”
“ÇAMBAŞI KAR FESTİVALİ DOLU DOLU GEÇTİ” MERAL SONGER
Bu içerik 1080 kez okundu.

 

 

 

 

2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda 14.sü düzenlenen kar festivaline il içinden ve il dışından yüzlerce vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan festival protokol konuşmalarıyla devam etti.

 

“BU SOĞUK OLMAZSA, KAYAK MERKEZİ DE OLMAZ”

 

Programın açılış konuşmasını yapan Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, kar festivalinin olmazsa olmazlarından birinin de soğuk hava şartlarının olduğuna dikkat çekti. Başkan Kaya, “Bu festivalin adı kar festivali. Kötü hava şartlarını her festivalde yaşayacağız. Bugün biraz daha fırtınalı bir havayla bu etkinlikte bulunuyoruz. Eğer bu kar olmazsa, kayak merkezi de olmaz, bu kar olmazsa su da olmaz. Burada yapılan etkinliğin hepimiz için hayırlı ve eğlenceli olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

“HEM YAZ HEM DE KIŞ TURİZMİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR”

 

 Çambaşı’nın kayak merkezi vasıtasıyla daha da ön plana çıktığını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Kayak merkezinin daha güzel ve daha etkin kullanıldığı bir şenlik içerisindeyiz. Sadece burada olmamız bile tek başına buranın tanıtımı için yeterli. Kayak merkezi vasıtasıyla tanıtımımızı daha fazla ön plana çıkarmış oluyoruz.  Doğasıyla, lezzetiyle, insanıyla, burada yapılan tüm çalışma ve etkinliklerle Çambaşı her yıl daha da  farklı hale geliyor. Çambaşı’nın bilinir olmasının en önemli nedeni, buranın hem yaz hem de kış turizminde en iyi şekilde kullanılmasıdır. İnşallah bundan sonra da bu tanıtım ve etkinlikler devam edecek.” diye konuştu.

 

Çalışmalarına devam edeceklerini belirten Başkan Tekintaş, “Biz Çambaşı’nı  hem ekonomik hem turizm  hem tanıtım olarak hem de yörenin en güzel yeri olarak tanıtmaya devam edeceğiz. Ben bu vesileyle aramızda bulunan tüm misafirlerimize, katılımcılarımıza gerek şahsım gerekse Büyükşehir Belediyemiz adına teşekkür edip saygılar sunuyorum” dedi. 

 

 

“BÖLGENİN ÖNEMLİ KAYAK MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK”

 

İlerleyen yıllarda Çambaşı’na olan ilginin daha da artacağına değinen Ordu Vali Vekili Adem Öztürk, “Çambaşı Kayak Merkezi en kısa zamanda sadece Ordu’muzun değil bölgemizin de önemli kayak merkezlerinden biri olacaktır. Buraya gerekli hizmetlerin verilmesi noktasında büyük bir gayret içerisindeyiz. Burada gerçekten müthiş bir hava var. Ama buna rağmen bu coşkulu kalabalığın bulunması, buraya olan ilginin de artacağının önemli göstergelerinden bir tanesi. Ben Çambaşı’nın önümüzdeki yıllarda çok önemli bir turizm merkezi olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

“KARDAN HEYKELLER YOĞUN İLGİ GÖRDÜ”

 

Festival, protokol konuşmalarının ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi Folklor Ekibi’nin halk oyunları gösterileriyle devam etti. Şenlik kapsamında  Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğrencileri tarafından "1. Kar Heykel Çalıştayı"da gerçekleştirildi. Çalıştayda yapılan çotanak, baykuş, at, uyuyan bebek gibi kardan heykeller festivale katılan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Davul eşliğinde Ordu karşılamalarının oynandığı festivalde Taner Can ve Hülya Polat konserleriyle devam eden 14. Çambaşı Kar Festivali, kar üzerinde güreşler, kayak ve kızak yarışları ile eğlenceli anlara ev sahipliği yaptı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu