Reklamı Geç
Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu’daydı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli programlara katılmak ve halka hitap etmek üzere Ordu’ya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu’daydı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu’daydı MERAL SONGER
Bu içerik 719 kez okundu.
Havayolu ile Ordu’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu-Giresun Havalimanında Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz, Odu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve diğer protokol mensupları tarafından karşıladı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan ile birlikte karayolu ile Durugöl Mahallesinde bulunan Başpehlivan Recep Kara Spor Salonuna geçti. 
 
Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunun dışında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bekleyen vatandaşları selamladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan, AK Parti Ordu Milletvekilleri Dr. Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı ve Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin ile birlikte otobüsün üzerine çıkan ve buradan halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına, “Sevgili Ordulular, saygıdeğer hemşehrilerim, hanımefendiler, beyefendiler sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum”  diyerek başladı. 
 
AK Parti iktidarının ve hükümetin her zaman Ordu’nun yanında olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu’ya bu zamana kadar 21 katrilyonluk yatırım yapıldığını söyledi. 
 
Halka hitap etmek ve belediye başkan adaylarını açıklamak üzere Ordu’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra salona geçerek burada vatandaşlara ve partililere seslendi. 
 
Konuşmasına, Ordulu vatandaşları ve partilileri selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde her alanda, Ordu’yu çok daha büyük hizmetlerle buluşturacağız” dedi.
 
"ORDU, ÜLKEMİZİN İFTİHAR KAYNAĞI ŞEHİRLERİMİZDEN BİRİ OLARAK YOLUNA DEVAM ETMEKTEDİR" 
 
Ordu’ya yapılan yatırım ve hizmetlere değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’ya 16 yılda 21 katrilyonluk yatırım yapıldığını hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ordu demek, eski Türkçede şehir demektir. Hem de önemli şehir, öncü şehir demektir. Hamdolsun! Ordu, bugün de bölgemizin ve ülkemizin iftihar kaynağı şehirlerinden biri olarak yoluna devam etmektedir. Selçuklu’dan beri, medeniyetimizin bayraktarlığını yapan bu şehir, maalesef asırlarca yangınların, hastalıkların, depremlerin, gördüğünüz gibi sık sık bakıyorsunuz toprak kaymaları bunların pençesinden kurtulamamıştır. Buna rağmen verdiği büyük mücadeleler sonunda her seferinde yeniden ayağa kalkan Ordu şehri, işte bugünlere gelmiştir. Sel afeti oldu ve sel afetinde malum çok önemli bir köprüyü sel aldı götürdü. Hemen müdahalemizi yaptık. Kısa bir sürede köprümüzü yaparak, açılışını hamdolsun gerçekleştirdik. Ama bununla kalmadık. Ordu Çevre Yolunun, Efirli Kavşağı ile Otogar kavşağı arasındaki birinci kesimini Mart ayının başında hizmete açıyoruz. İkinci kesimini ise, 2020 yılında bitirmeyi planlıyoruz. 8 Ağustos 2018 tarihinde meydana gelen selde, Ünye, Fatsa, İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde toplam 13 adet köprü selden etkilenmiş veya yıkılmıştır. Karadeniz Sahil Yolundaki Cevizdere köprüsünü 48 günde yeniden yaparak, 1 günde trafiğe açtık. İnşaatı devam eden 12 köprünün 9’unu önümüzdeki Mart ayında, geri kalan 3 adedini de Mayıs ayında tamamlayıp hizmete alacağız.”
 
"ORDU, HER BAKIMDAN ÇOK BÜYÜK BİR POTANSİYELE SAHİP ŞEHRİMİZDİR"
 
Konuşmasında, “Ordu’muz; kadim tarihi, coşkulu denizi, biri diğerinden güzel yaylaları, dereleriyle her bakımdan çok büyük potansiyele sahip bir şehrimizdir. Boztepe’den Ordu’ya bakıp ta, bu şehre aşık olmamak mümkün mü?” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir Ordu türküsünün sözlerine yer verdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordululara “Ne diyor Ordu türküsünde, 'Ben bu yaylalara yayla mı derim? Üstü de duman, başı da bölük kar.. Niderim bu dünyayı yar olmayınca.’ Ordu’daki kardeşlerimiz, dostlarımız, yoldaşlarımız olmayınca, biz bu dünyayı nidelim?” diye seslendi. 
 
“TÜRKİYE’Yİ 16 YILDA 3,5 KAT BÜYÜTTÜK”
 
Konuşmasının devamında, 16 yıllık dönemde Türkiye’yi 3,5 kat büyüttüklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu büyüme ile birlikte Ordu’ya da çeşitli yatırımların yapıldığını belirtti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu’da eğitim alanında 3 bin 547 adet yeni derslik yapıldığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ordu’ya 21 bin öğrencisi ile bölgesinin önde gelen eğitim kurumlarından biri haline gelen üniversitemizi kazandırdık. Yükseköğrenim öğrencileri için 3 bin 336 kişi kapasiteli yurt binalarını hizmete açtık. Birkaç yıla kadar 1000 kişi kapasiteli bir yurt daha açıyoruz.”
 
Ordu’da spor alanında yapılan yatırımlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin kişilik stadyumun bu sezon açılacağı müjdesini vererek Ordu, Ünye ve Fatsa içleklerinde gençlik merkezlerinin yanı sıra, Altınordu ilçesinde ise spor kompleksi, spor salonları ve yüzme havuzlarının yanı sıra futbol sahalarının kazandırıldığını söyledi.
 
“900 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİNİ ORDULULARIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”
 
Sağlık alanında ise 9’u hastaneden oluşan toplam 38 adet sağlık tesisinin Ordu’ya kazandırıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 900 kapasiteli şehir hastanesinin ise ihale sürecinin devam ettiğini söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlıkta, 9’u hastaneden oluşan toplam 38 adet sağlık tesisimizi şehrimize kazandırdık. Ulubey ve Akkuş Devlet Hastanelerinin yapımı devam ediyor. Halen ihale süreci devam eden 900 yataklı şehir hastanemizi de inşallah Ordulu kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. Ordu’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, gazilerimize, engellilerimize, yaşlılarımıza, asker yakınlarımıza toplamda 2, 1 katrilyon lira yatırım ve yardım yaptık. TOKİ vasıtasıyla Ordu’ya 5 bin konut yaptık. Ulaşımda nereden aldık? 50 km’den aldık. Şimdi bölünmüş yolu 50 km’den, 152 km’ye çıkardık. Son 16 yılda Ordu’ya toplamda 34 km uzunluğunda 27 adet tünel inşa ettik, tünel. Niye? Biz Ferhat’ız, sizler Şirin. Dağları delerek Ferhat’a ulaştık, dağları delerek Şirin’e ulaştık ve Ferhat’la Şirin’i buluşturduk. Biz buyuz. Ve hiçbir iktidar şu Karadeniz’in dağlarında, bu dağları delerek bu tür şeyleri yapabildi mi? Buralarda ne acılar çekildi, ne kazalar, ne ölümler yaşandı. Maliyeti yaklaşık 2 katrilyon lira olan, içinde 11 adet köprü ve 6 adet tünelin olduğu Ordu çevre yolunun ve tünellerinin yapımı da devam ediyor. Proje içindeki 7 adet köprüyü ve 2 adet çift tüp tüneli tamamladık. Projenin kalanını da iki yıla kadar tamamlıyoruz. Ordu- Topçam-Mesudiye yolu ve Topçam Tünellerinin inşası da sürüyor. Bu yol üzerinde bulunan toplamda 15 km olan 25 adet tünelin, 23’ünü tamamladık. Projenin tümünü inşallah bu yıl bitiriyoruz. Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk denize dolgu yapılarak inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanını şehrimize kazandırdık. Havalimanımızın yolcu sayısı geçtiğimiz yıl 1 milyon 86 bini aştı. Ordu şehir merkeziyle, Gülyalı ve Ünye ilçelerimizin içme suyu problemini çözdük. Ordu’ya Topçam Barajı ve Hidroelektrik Santralini, Ordu Üniversite Barajını inşa ettik. Halen 5 barajın inşası da sürüyor. Yerleşim yerlerimizin ve tarım alanlarımızı taşkınlardan korumak için, 67 adet tesis yaptık. 15 adet taşkın koruma tesisinin yapımı devam ediyor” dedi.
 
“FINDIK ÜRETİCİLERİMİZE 309 MİLYON TL TUTARINDA DESTEK VERDİK”
 
Ordu’da ruhsatlı alanlarda fındık üretimi yapan üreticilere, 309 Milyon TL tutarında fındık desteği verdiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordulu çiftilere son 16 yılda 3 katrilyon TL tutarında destek sağlandığını vurguladı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı: “Bunları biz yaptık. Yaklaşık 46 bin Ordulu işverenimize, 852 Milyon TL tutarında teşvik sağladık. Bunlar Ordu’ya yaptığımız hizmetlerin özetin, özeti mahiyetinde bir dökümüdür. Önümüzdeki dönemde her alanda, Ordu’yu çok daha büyük hizmetlerle buluşturacağız. Biz Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmanın, 2053 ve 2071vizyonlarına sahip kılmanın çabası içindeyiz. Siz isteyeceksiniz, emredeceksiniz, talep edeceksiniz biz yapacağız. Siz istikamet göstereceksiniz, hedef tayin edeceksiniz biz yürüyeceğiz.”
 
Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda, Vali Seddar Yavuz ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vali Yavuz’dan Ordu’nun sorunları ve ihtiyaçları hakkında kısa bir brifing aldı. 
 
Burada, Valilik Şeref Defterini de imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, ziyaretin anısına Vali Seddar Yavuz tarafından hediye takdim edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da tüm Ordulular adına Vali Seddar Yavuz’a hediye verdi. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Kara Spor Salonunda gerçekleştirdiği halka hitap programının ardından, onuruna düzenlenen yemek programına katıldı. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aktuğ Hotel’de onuruna düzenlenen yemek programının ardından havayolu ile Ordu’dan ayrıldı.
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu