Reklamı Geç
Advert

ORDU CHP MİLLET VEKİLİ ADAY TANITIMI YAPILDI

Seyit Torun, Bir fındığımıza dahi sahip çıkamadılar." dedi.fındığımıza dahi sahip çıkamadılar." dedi.

ORDU CHP MİLLET VEKİLİ ADAY TANITIMI YAPILDI
ORDU CHP MİLLET VEKİLİ ADAY TANITIMI YAPILDI MERAL SONGER
Bu içerik 1269 kez okundu.

 Ordu Tesk  Otel'de gerçekleştirilen tanıtım proğramında CHP Ordu Milletvekili Adayları Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel, Onur Çam, Sabanur Özdemir, Atila Şahin ve Nazım Yiğit Günay partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Adayların tek tek kendini tanıttığı proğramda  konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Dünyada rekabet ettiğimiz hiçbir şey kalmadı. Bir rekabet ettiğimiz fındığımız vardı, onu da İtalya'ya, Ferrero'ya teslim ettiler." dedi.

 

Artık ülkenin yönetilemediğini ileri süren Torun, "Ekonomiye baktığınızda, eğitime baktığınızda, sağlığa ve dış politikaya baktığınızda zaten bunları çok net görürsünüz. Öyle bir hale geldiler ki artık söyleyecekleri bir şeyleri yok. Bizim geçmişte iddia ettiğimiz, geçmişte Türkiye'nin önüne koyduğumuz çözüm önerilerine sarıldılar. Şimdi projelerimize sahip çıkmaya çalışıyorlar. Artık görülebiliyor ki artık ne bu ülkeyi yönetebilecek iradeleri var ne de söyleyebilecek sözleri var. Onun için artık onlara 'tamam' diyeceğiz." ifadesini kullandı.

 

Torun, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Artık finans ekonomisi ile beton ekonomisini birleştirdiler ve yolun sonuna geldiler. Bir elektrikli otomobil üretmenin heyecanı içerisindeler ama dünya artık farklı ulaşım araçlarını icat etti. Artık dünya sanayide dört sıfırı tartışıyor ve beş sıfıra geçmenin çabası içerisinde, biz halen 'Bir elektrikli otomobil üretecek miyiz, ne zaman piyasaya çıkaracağız?' diye düşünüyoruz. Çıkarsan ne olacak? Rekabet edebilecek misin, onun teknolojini geliştirebilecek misin ya da onu satabilecek misin? Bunlarda ayrı bir konu."

 

Türkiye'nin tamamen ithal eden bir ülke haline geldiğini iddia eden Torun, "Dünyada rekabet ettiğimiz hiçbir şey kalmadı. Bir rekabet ettiğimiz fındığımız vardı, onu da İtalya'ya, Ferrero'ya teslim ettiler. 'Doğrudan gelir desteği vererek üreticiye karşı sorumluluğumuzu yerine getirdik' diyorlar  Bir fındığımıza dahi sahip çıkamadılar." dedi.

Partililer daha sonra Ordu İsmet Paşa caddesinde "Millet için geliyoruz" yürüyüşü yapttılar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu