Reklamı Geç
Advert

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ADAYI MAHMUT AKYOL AYAKTA ALKIŞLANDI

İyi Parti il başkanlığı içim adaylığını açıklayan Mahmut Akyol bu gün bir otelde basın mensupları ve partililerle bir araya geldi.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ADAYI MAHMUT AKYOL AYAKTA ALKIŞLANDI
İYİ PARTİ İL BAŞKANI ADAYI MAHMUT AKYOL AYAKTA ALKIŞLANDI MERAL SONGER
Bu içerik 1791 kez okundu.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Salonu dolduran partililer çıplak ses le hep bir ağızdan istiklal marşını söylediler ve saygı duruşunda bulundular. Birlik ve beraberliğe her günden daha fazla ihtiyaç doyduğumuz bu günlerde çıplak sesle okunan istiklal marşı ve saygı duruşunun ardından salon alkışlarla inledi.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Mahmut Akyol’ Afrinde bulunan ve teröristlere dünyayı dar eden ordumuza Allahtan zafer dilerim. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize acil şifalar dilerim dedi.

Akyol’  bölge ülkelerine bakınca kıymetini bir kez daha anladığımız Türkiye Cumhuriyetini kurarak bizlere emanet eden Atatürk ve arkadaşlarını, milletimize hizmeti geçmiş tüm devlet adamlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Mensup olmakla gururlandığımız İyi Parti her şeyden evvel cesur bir harekettir. Demokrasinin askıya alındığı temel hak ve hürriyetlerin dahi kullanılmasında sıkıntılar yaşandığı bir dönemde İYİ Parti saflarına katılan ve genel başkanımız Sayın Meral Akşener kutlu yürünüşe katkı sağlayan her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

İYİ Parti kişisel hırsların ya da intikamcı bir yaklaşımın sonucu olarak kurulmadı. İYİ Parti kamplaştıran, ayrıştıran, ötekileştiren, hatta düşmanlaştıran, bir siyaset diline karşı itiraz olarak kuruldu.

Elbette, kadroları değerli insanlardan oluşmaktadır. Ancak İYİ Partiyi kuran güç milletimizindir, sahibinde milletimizdir. Ülke olarak zor bir zaman diliminden geçmekteyiz. Bir yandan Fetö alçaklarının yaptığı ihanetin yaralarını sarmaya çalışırken, diğer yandan yine yedi düvele karşı sınırlarımızın dibinde bir terör devleti kurma amacına karşı kahramanca cenk ediyoruz. Bir yanda adı konmamış bir kiriz içindeyken diğer yanda bozulan ahlaki değerlerin her gün çirkin örnekleri ile sarsılıyoruz. Yüzyıllardır âleme nizam vermiş büyük bir milletin evlatları olarak çocuklarımıza güvenli, huzurlu, demokratik, güçlü ve müşerref bir ülke bırakmak konusunda maalesef iyimser olamıyoruz.

İlk döneminde güzel hizmetler yapmış olsa da Ak Parti nin sonraki yılları hedeflerinin aksine, yolsuzluğun, yoksulluğun ve yasakların arttığı yıllar olarak tarihe geçti ’dedi

Akyol ‘Andımız yasaklanırken TC harfleri kurumların unvanlarından çıkartılırken, Habur, Oslo, Dolma bahçe rezaletlerini izlerken milletimiz bağrına taş bastı. Siyasi İktidar, bunca hata yaparken üzülerek belirtiyorum ki muhalefet partileri milletimize güven veremedi. İşte bu ihtiyaçtan kuruldu iyi parti.

İyi Parti aldığı yüksek oyun şımarıklığı içindeki iktidar partisine karşı ve yine iktidar olma iddiası ortaya koyamayan muhalefete karşı bir güneş gibi doğdu. Çalışıyorlar ama iş yapamıyorlar anlayışı yerin e, bunlar hem iş yapıyor hem çalışmıyor iddiası üzerine kuruldu. İyi Parti kongrelerin göstermelik yapıldığı, delegelere kurşun asker muamelesi yapılan anlayışa karşı demokratik bir tavır olarak kuruldu. İşte ben ve değerli arkadaşlarım bu inançla bu kutlu hareketin içinde yer aldık. Ve şimdide İYİ Partinin demokratik yapısının ispatı olarak aday oluyorum ‘diye konuştu.

Akyol sözlerini şöyle sürdürdü ’Yüz elli yıllık eşraf bir ailenin avladı olarak tecrübelerimi yeni nesillere aktarmak istiyorum.45 yıldır içinde bulunduğum siyasi alandan edindiğim tecrübelerimi partimizin hizmetine sunmak istiyorum. 19 ilçemizde heyecanla şevkle partimize koşan kıymetli cesur İnsanlarımızın karşılanmayan beklentilerini gidermek istiyorum.  Ordumuzun dört bir yanında kucağını açmış iyi partiyi bekleyen vatan evlatlarının bekleyişine karşılık vermek istiyorum. İstişareye değer verilmediğini görüyorum. Partimizin iktidar olma hedefi, şahsi kariyer hesaplarının gerisine itildiğini görüyor ve kahroluyorum. Potansiyelimizin değerlendirilmeyişini görüyorum. Önemli ve tecrübeli bir arkadaşımızın tabiri ile harlanmadığı için küle dönen, koru görmeye dayanamıyorum. Ayrıştırmak için değil birleştirmek için adayım. Önce parti inde birliği sağlamak, sonra bütün Orduyu kucaklamak için adayım. Benim kişisel kariyer planım bulunmuyor. Milletvekili adayı olmayacağım gibi belediye başkan adayı da olmayacağım. Benim misyonum aday olacak arkadaşlarımıza eşit mesafede demokratik yarış imkânı sağlamaktır. Benim misyonum birilerini aday yapmak değil, İYİ Partinin adaylarına seçim kazandıracak güçlü bir teşkilat yapısı kurmak olacaktır. İşte bunun için karşınızdayım. Buradan sayın il başkanımıza açık bir ağrıda bulunuyorum. Madem vekil adayı olacaksınız ki en tabi hakkınızdır, geliniz üç seçimi sırtında taşıyacak güçlü bir yönetim kurulmasına katkı sağlayınız. Kurucu il başkanı olarak edindiğiniz mümtaz yeri incitmeyiniz.

Niyetimiz halistir. Siyasal tercihi nedeni ile hiç bir arkadaşımı ötekileştirmeyecek, dışlamayacağız, hiçbir zaman yarışı edep sanırlar dışına taşırmayacağız.

Özellikle ve önemle belirtiyorum ki bütün çabalarımız İYİ Partinin daha İyi olması, ülkemizin daha iyi olması adınadır ‘dedi.

Mahmut Akyol konuşmaların sonunda birde şiir okudu.

Şebap Teker!in vatan şiiri ni okuyan Mahmut Akyol davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Yok etseler benliğimi

Yine vatan derim, vatan

Alsalar başu, serimi

Yine vatan derim, vatan 

Vatan gönlümde, bir sevgi

Vatan gönlümde, bir rengi

Vatanı büremem bulutla cengi

Yine vatan derim, vatan 

Yalan değildir, sözüm

Alıntı değildir, özüm

Kör olsa, iki gözüm

Yine vatan derim, vatan 

İsterse hakkımda, işlem yapsınlar

İsterse alıp, içeri tıksınlar

İsterse dar ağacı kurup, beni assınlar

Yine vatan derim, vatan 

Dertlenip derya olsam

Ağlayıp mecnun olsam

Garip Şebap çöle konsam

Yine vatan derim, vatan

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu