Reklamı Geç
Advert

İKİSİ DE KORE GAZİSİ

BİRİNİN TABUTUNDA ŞANLI BAYRAK ÖRTÜLÜ DİĞERİ İSE NORMAL MEFTA

İKİSİ DE KORE GAZİSİ
İKİSİ DE KORE GAZİSİ MERAL SONGER
Bu içerik 1142 kez okundu.

KUMRU KORE GAZİSİNE SAHİP ÇIKAMADI.

Ordu ili Kumru ilçesi Samur Mahallesinden olan Kore Gazisi Mehmet Eremekter e Kumru sahip çıkamadı. Kore Gazisi vefat ettiği Cumartesi günü ölüm raporuna göre Gazimizi o gün Ailesini arayarak bilgilendiren Komutanlık Aileye tören yapılacağını arz etmiş. Ailede ne gerekiyorsa yapılsın gurur duyarız demiş. Aileye Cumartesi sabahı askerler gelecek evin önünde ve caminin orada tōren yapılacak demişler. Aile bunu kabul etmiş. Fakat cenazeye o gün çok beklediklerini fakat kimsenin gelmediğini gören aile yakınlarına askerler caminin orada bekliyorlar demişler. Bu esnada başlayan eksiklik devam edip gitmiş.

Diğer taraftan aynı günlerde ölen Kabadüzlü Kbrıs Gazisi nin şanlı Türk Bayrağına sarılı cenaze töreni düşündürdü..Kabadüz Belediyesinin sitesinden yayımlanan taziye meajında Belediye Başkan Yener Kaya 'Kıbrıs Gazisi Mehmet GÜNAYDIN Büyüğümüzü Son Yolculuğuna Uğurladık.Allah Rahmet Eylesin.Rabbim Mekanını Cennet Etsin.Geride Kalanlara Sabır Diliyoruz'dedi

Merhum Kore Gazisinin yeğeni Osman Eremekter ‘Evin yanına hiçbir yetkili gelmedi biz kendi imkânlarımızla cenazeyi bir kamyonetin üzerine koyarak cami yanına götürdük. Tabut ne Türk bayrağı ile sarıldı nede gereken ilgi gösterildi. Cenazeye bir cenaze aracı bile tahsis edilmedi. Ordu ile Kumrudaki komutanlık aramalarına rağmen ilgi ve alaka gösterilmedi. Cenaze bir gazi cenazesi değildi normal vatandaş muamelesi gördü. Kumruda cenazeye katılan askerlerde olayın bu boyutunu düşünemedi. Bu vurdumduymazlıkla üstü ört bas edilmeye çalışıldı. Gazi unvanı olup devletinden maaş alan gazilerimize böylemi sahip çıkağız. Hem sağlığında hem de son yolculuğunda sahip cikmaliyiz. Bu durum Kumruya ve Kumruyu yönetenlere hiç yakışmadı. Kim olursa olsun saygı gösterilmeliydi ve gereken tedbirler alinmaliydi. Bir insanın illa kolu veya bacağı olmaması mı gerekiyor gazi olması için. Gazimizin vücudunda bir kursunun olduğu ve o kursunla yasadığı söyleniyor kursun onunla gitti. Ama yaşanan eksiklikler ve yerine getirilmeyen görevler su yüzünde kaldı.Devletin maaşlı gazisi ne neden tören yapılmadı 'diye konuştu..

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu