Reklamı Geç
Advert

ARAP GAZETECİLER ULUGÖL VE ÇEPEKLİ GÖLÜ GEZDİ

ARAP GAZETECİLER ULUGÖL'E HAYRAN KALDI

ARAP GAZETECİLER ULUGÖL VE ÇEPEKLİ GÖLÜ GEZDİ
ARAP GAZETECİLER ULUGÖL VE ÇEPEKLİ GÖLÜ GEZDİ MERAL SONGER
Bu içerik 1153 kez okundu.

Ordu'da turizmini geliştirmekamacıyla Körfez ülkelerinden davet edilen 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcileri turistik yerlerden Ulugöl'ü gezdi.

Ordu Valiliğinin "1 milyon turist" hedefidoğrultusunda Arap gazeteciler ile seyahat acentesi temsilcileritarihi, turistik ve kültürel alanları ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Gölköy ilçesinde yer alan ve Türkiye'nin "36'ncı Tabiat Parkı" konumunda olan Ulugöl'e giden Arap konuklar, sonbaharın sunduğu görsel güzellik içerisinde doğa yürüyüşü yaptı. Gazeteciler, ülkelerinde yayımlanacak haberlerde kullanmak üzere farklı tonlardaki ağaç yapraklarının göle yansıması ve sonbaharın sunduğu renk cümbüşünü fotoğrafladı.

Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, Körfezülkelerinden gelen konukları ağırladı, Ulugöl ile ilçe hakkında bilgi verdi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, gazetecilereyaptığı açıklamada, Ordu'nun Karadeniz ve Türkiye'nin incisi olduğunu, bu sözün yöreye gelen Arap gazeteciler tarafından dadile getirildiğini söyledi.

Tanıtım doğrultusunda Körfezülkelerinden 50 gazeteci ile turizm seyahat acenteleri temsilcilerini ağırladıklarını anlatanBalkanlıoğlu, "Turizm adına Ordu doğal güzellikleriyle dikkatleri çekiyor. Bizde Valilik olarak Körfez ülkelerinden misafirlerimizi ağırlıyoruz.Konuklarımız, farklı ilçelerdeki yaylaları, göl, şelale, dere ile birçokturistik alanı geziyor. Aynı zamanda Arap gazeteciler, buralarda haberçekimlerini yapıyor ve ülkelerine gittiklerinde Ordu'yu tanıtacaklar." dedi.

Vali Balkanlıoğlu, kentin tanıtımı için çalışmalarındevam edeceğini ifade etti.

Belediye Başkanı Mert ise Körfez ülkelerinetanıtım kapsamında Arap basınını ilçede ağırladıkları için mutlu olduklarınıdile getirdi.

Kentin tüm güzelliklerini yabancı medyada tanıtma fırsatı bulduklarını belirten Mert, tanıtım çalışmaları doğrultusunda emek veren herkese teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu