Reklamı Geç
Advert

Kurtulmuş’tan “Türk fındığı zararlı” diyenlere sert cevap:

“Halt etmişler. Bu haberi yapanlar taraflıdır. Haberlerin hiçbir itibari yoktur.”

Kurtulmuş’tan “Türk fındığı zararlı” diyenlere sert cevap:
Kurtulmuş’tan “Türk fındığı zararlı” diyenlere sert cevap: MERAL SONGER
Bu içerik 875 kez okundu.

 

“Fındık üreticilerimiz rahat olsun, gerekli mücadeleyi biz yaparız.”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İtalya Ulusal Çiftçiler Konfederasyonu (Coldiretti), ülkeye ithal edilen tarım ürünleri arasında, Türk fındığı, zerzevat ve meyvelerini “en tehlikeliler” listesine aldığı iddialarına ilişkin çıkan haberlere sert bir dille yanıt verdi.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında bir gazetenin bu yöndeki sorusu üzerine Kurtulmuş, “Bu haberi yapanlar, bu konuyu gündeme getirenler halt etmişlerdir. Türk fındığı hiçbir şeklide kanserojen olmadığı gibi hiçbir şekilde sağlığı tehdit eden bir nitelikte de değildir." Açıklamasında bulundu.

'Fındık borsasının artık Türkiye'de kurulması gerekir'

Kurtulmuş, bunun Türkiye'nin uluslararası alanda fındıkta dünyadaki en büyük üreticisi olmasının çekemeyenlerce ortaya atıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu, yıllardır söylediğimiz 'fındık borsasının artık Türkiye'de kurulması gerekir' tezimizi kabul etmeyenlerin ortaya çıkarmış olduğu manipülatif bir haberdir. Hiçbir itibari yoktur, hiçbir değeri yoktur. Dolayısıyla, bütün milletimizin ve özellikle Karadeniz'deki fındık üreticilerimizin rahat olması gerekir. Biz, konunun tamamıyla takipçisiyiz. Sonuna kadar bunu takip edeceğiz. Son derece yanlış, son derece yanlı ve son derece taraflı bir haberdir. Bunun Türkiye'deki fındığın gelişimine en ufak bir zararı olmayacağını ifade etmek isterim. Vatandaşlarımız ve fındık üreticilerimiz, Karadeniz halkı rahat olsun, endişe edecek bir durum yok. Gerekli mücadeleyi yapar, gerekli cevapları veririz."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu