Reklamı Geç
Advert

Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Kurtulmuş Fatsa ve Ünye ilçesinde Programlara Katıldı

Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlara katılmak üzere Ordu’ya gelen Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, programın ikinci gününde gazete sahipleri ve Genel Yayın Yönetmenleri ile Boztepede Radisson Blu Hotel’de kahvaltıda biraraya geldi.

Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Kurtulmuş Fatsa ve Ünye ilçesinde Programlara Katıldı
Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Kurtulmuş Fatsa ve Ünye ilçesinde Programlara Katıldı MERAL SONGER
Bu içerik 493 kez okundu.

 

Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Pansiyonu Açılış Töreni Yapıldı

Başbakan Yardımcısı  Prof.Dr. Numan Kurtulmuş  kahvaltı programından sonra  Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci pansiyonu açılış törenine katılmak üzere Fatsa İlçesine hareket etti.

Törene Başbakan Yardımcısı  Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Fatsa Kaymakamı  Mehmet yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, İlçe Belediye Başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Başbakan Yardımcısı  Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, ”Bugün burada karşılaştığımız kardeşlerimiz arasında çok iyi hukukçular, savcılar , hakimler, doktorlar, mühendisler, iyi siyasetçiler, ilim adamları, sanat adamları, sanat kadınları, ülkeyi yönetecek insanlar çıkacak. Türkiye yi ileriye götürecek önemli gençlik olarak bu millete hizmet edeceksiniz. Onun için hem bu milletin kıymetini bilmek, hem bu fırsatları iyi değerlendirmek zorundasınız. Bizler Türkiye’yi yönetenler olarak, bu okulların ve diğer bütün okulların en güzel şekilde hocalarla donatılmasını, en iyi öğretmenlerle sizin derslere devam etmenizi , en iyi okulları kazanmanızı ve en güzel kariyerleri yapmanız için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye gayret ediyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı  Kurtulmuş “Kendinizi çok iyi şekilde yetiştirin. En  önemlisi de insanın kendisini inşa etmesidir. Sağlam karakterli, bilgili, dünyayı tanıyan, dinini, medeniyetini, değerlerini bilen güçlü bireyler olarak yetişmek” diyerek, öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu.

Başbakan Yardımcısı  Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı ve diğer protokol üyeleri ile birlikte Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci pansiyonu açılış kurdelesini kesti. Ardından, Fatsa ve çevresi okul aile birliği başkanları ile bir toplantı yaptı.

Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Ek Binası ile Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu-Ortaokulu’nun Açılış Töreni Yapıldı

Başbakan Yardımcısı  Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekilleri  Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu, Oktay Çanak ve diğer protokol üyeleri ile birlikte Ünye İlçesine geçerek, Anafartalar  İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Ziyaretin ardından   Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Ek Binası ve Ünye’nin saraçlı mahallesinde  yapımı tamamlanan Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu-Ortaokulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi. Törende, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütüne karşı sürdürülen operasyonda  Mart ayının 2016 yılında   şehit düşen  Jandarma Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu’nun annesi Havva ile babası Mustafa Efiloğlu’da hazır bulundu.

 Açılışı töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu,”Yeni öğrenim ve öğretim döneminiz bütün milletimize  sizlere hayırlı olsun. Eğitim ve öğretim üzerinde durulması gereken son derece önemli bir konu. Dünyada ve bizim memleketimizde ne varsa eğitimin eseridir” diyerek, eğitim önemine vurgu yaptı.

Vali Balkanlıoğlu, ”Bizler  gelecek nesilleri çok iyi eğitebilir, çağın gereksinimlerini ve bütün donanımı sağlayabilir, bizi biz yapan değerleri aşılayabilirsek geleceğe de  ümitle bakarız” diye konuştu.

 Başbakan Yardımcısı  Prof.Dr. Numan Kurtulmuş ise yaptığı konuşmada, ”Bu milletin en temel özelliklerinden birisi yeri geldiği zaman Ya Allah diyerek ayağa kalkmak , vatanı, milleti, inancı bayrağı savunabilmektir. Bu millet tarihi boyunca çeşitli badirelerden geçerek bunu ispat etmiş ve kuvvetli bir şekilde hayatta kalabilmeyi başarabilmiş bir millettir.  Bizim atalarımız kurtuluş savaşı sırasında karış karış, adım adım bütün Anadolu’da kahramanlık destanı yazdılar ve bu ülkeyi kurtardılar. Allah onlardan razı olsun. Bu millet Allahtan başka kimsenin önünde eğilmedi, diz çökmedi. Bu milleti sömürgeleştirmeye, işgal altında tutmaya kimsenin gücü yetmedi” diye konuştu ve şehit Jandarma Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu’nun anne ve  babasına sabırlar dileyerek, okul açılışlarının hayırlı olması dileğinde bulundu.

Konuşmaların ardından 32 derslikli ek binası ve 166 kişilik pansiyonu ile  Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Ek Binasının ve  32 derslikli Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu-Ortaokulu’nun açılış kurdelesi kesildi. Açılıştan sonra Ünye’de okul aile birliği başkanları ile bir toplantı yapıldı.

Sabancı Çocuk Evi ve Sevgi Evleri

Başbakan Yardımcısı  Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu programını Ünye İlçesinde Sabancı Çocuk Evi ve Sevgi Evlerini ziyaret ederek tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu