Reklamı Geç
Advert

ODÜ 2016-2017 Akademik Yıl Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Ordu Üniversitesi "2016-2017 Akademik Yıl Açılış Töreni" ODÜ Cumhuriyet Yerleşkesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonunda gerçekleşti

ODÜ 2016-2017 Akademik Yıl Açılış Töreni Gerçekleştirildi
ODÜ 2016-2017 Akademik Yıl Açılış Töreni Gerçekleştirildi MERAL SONGER
Bu içerik 1170 kez okundu.

Akademik açılış törenine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Mehmet Hilmi Güler, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Adalet Komisyonu Başkanı Mesut Bilen, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, ODÜ rektör yardımcıları, dekanlar, enstitü ve myo müdürleri, daire müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından "Ordu Üniversitesi Tanıtım Videosu" izlendi.

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç  konuşmasında, ”10 yılı geride bıraktık. 11. eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2006’da yüzlerle ifade ettiğimiz akademik ve idari personel sayımız bugün binleri aşmış durumda. Bu yıl, toplam öğrenci sayımız 22 bin, doluluk oranımız % 97,5. Üniversitemize olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Bizler de genişleyen ailemizin ihtiyaçlarına cevap vermek adına tüm çabamızı sarf ediyoruz. Yeni hizmet binalarımız hem içinde bulunduğumuz yerleşkede hem de diğer yerleşkelerimizde hızla yükseliyor. Ziraat ve İlahiyat Fakültelerinin yeni hizmet binası, yeni kütüphane binamız, çocuk gelişimi için yapımı devam eden binamız bu yerleşkede ve diğer yerleşkelerimizde binalarımız eğitim ve öğretime hazır hale getirildi, hazır hale getirilmeye devam ediliyor. Öğrenci sayımızın artması münasebetiyle ihtiyaca cevap veremeyen binalarımızda da tadilatlar yaparak her yerleşkemizi, her binamızı eğitime ve ihtiyaca cevap verecek şekilde düzenledik” diye konuştu.

Daha sonra, ODÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü tarafından hazırlanan çok sesli koro konseri sunuldu.

Program, fakültelerinde bölümlerini kendi puan türünde birincilikle kazanan öğrencilere hediye takdimi cübbe giydirme töreni ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Mehmet Hilmi Güler’in akademik yılı ilk dersi vermesi ile devam etti.

"Ordu Üniversitesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Dönemi Akademik Açılış Töreni" gerçekleşen kokteylin ardından sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu