Reklamı Geç
Advert

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Başladı

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası, düzenlenen törenlerle başladı.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Başladı
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Başladı MERAL SONGER
Bu içerik 1279 kez okundu.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası kutlama programı, Güzelordu Meliha-Lütfü Türkmen İlkokulunda gerçekleştirildi. Burada düzenlenen törene, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“Öğrencilik Anıları, Hayat Boyu Silinmez”

Yeni eğitim, öğretim döneminin hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Uzun tatil süreci bitti. Okullarımız yine açıldı. Çocuklarımız tatilin tadını umarım çıkarmışlardır. Ancak, çocuklarımızın arkadaşlarını, okullarını özlediğinden de eminim. Yeni heyecanla okula gelen çocuklarımız var. Ben ne zaman bir ilkokula gelsem, kendi çocukluğuma dönerim. Çünkü, aradan geçen bunca yıla rağmen, üzerimde silinmez anılar bıraktı. Küçüklükte yaşanan anılar, adete bilgisayarın hard diksine yazılır ve asla silinmez” dedi.

“Öğrencinin Başarısında, Öğretmenin Rolü Büyüktür”

            Öğrencinin başarılı olmasında, öğretmenin rolünün büyük olduğuna vurgu yapan Vali Balkanlıoğlu, “Melek kıvamında, kalbine hiçbir kötülük taşımayan,  hepsi masum, tertemiz çocuklar, bizlere aileleri tarafından emanet ediliyor.  Zihinleri bomboş, parlak ve tertemizler. Biz o çocuklara ne verirsek, hayat boyu çocuklarda kalacak ve asla unutmayacaklar. Çocukların karakterinin şekillenmesinden, gelecekte hangi mesleği seçeceğine kadar birçok şey aslında ilkokulda çocukların zihnine kazınıyor. Bir ilkokul öğretmeni çocuğun sevgiyle başını okşayıp, ‘yavrum senden ileride büyük bir sanatçı olur, senden iyi bir avukat olur, senden çok güzel vali olur’ demesi, o çocuğun başarılı bir yönetici, idareci, sanatçı olmasını sağlar. ‘Başarımı ilkokul öğretmenime borçluyum’ diyen çok insan vardır. O yüzden öğretmenlerimize çok görev düşüyor. İdealist mesleğini seven, çocukları seven öğretmenlerin okuttuğu öğrenciler çok başarılı oluyor. Öğretmen değişir, çocukları sevmeyen, kendini sevdiremeyen birisi gelir ve başarı grafiği hemen düşer. Bazı branşlarda çocuklar sınavlarda sıfır çekiyor. Aslında çocuğun kabahatinin yanı sıra öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin kendilerini sorgulaması lazım” diye konuştu.

                “Öğretmen ve İdarecilerimize Çok İş Düşüyor”

                Çocukların gelece hazırlanmasında öğretmen ve idarecilere çok iş düştüğünü dile getiren Vali Balkanlıoğlu, “Geleceğimiz bu çocuklarımız. Madem biz buralarda kalıcı değiliz, bu çocuklar gelip bizim yerimize oturacaklar. Eğer gelecekten Türkiye bir şeyler bekliyorsa, Türkiye çağdaş, gelişmiş, güçlü bir ülke olsun istiyorsak, öğretmenlerimize ve idarecilerimize çok iş düşüyor.  Gelecek öğretmenlerimizin ellerinde diyebiliriz. Toplumda ne varsa eğitimin ve öğretmenlerin eseridir. Eğitim sadece öğrenci işi değil, aynı zamanda öğretmen, okul, eğitim, araç-gereç, idareci ve veliler de işin içinde olması gerekir. Velilerin de eğitim öğretime katkıda bulunması lazım” şeklinde konuştu.

                Öğrencilerin şiir okuması, 4. Sınıf öğrencileri tarafından 1. Sınıf öğrencilerine ‘Hoşgeldiniz’ çiçeği verilmesi, öğrenciler tarafından özlü sözlerin okunması ile devam eden program, halk oyunları gösterileri ve protokol tarafından öğrencilere kitap dağıtımı ile son buldu.  

                Öte yandan, Güzelordu Meliha-Lütfü Türkmen İlkokulu Müdürü Hasan Tomakin, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan bir heyet, İlköğretim Haftası dolayısıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

                

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu