Reklamı Geç
Advert

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ODÜ Kurumsal Gelişim Koordinatörlüğü tarafından bir program düzenlendi.

ODÜ Morfoloji Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Çalışma Hayatında Kadın Olmak” konulu panele Vali İrfan Balkanlıoğlu, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, Akademik personel ve öğrenciler katıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ODÜ Kurumsal Gelişim Koordinatörlüğü tarafından bir program düzenlendi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ODÜ Kurumsal Gelişim Koordinatörlüğü tarafından bir program düzenlendi. MERAL SONGER
Bu içerik 624 kez okundu.
 
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ODÜ Kurumsal Gelişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Çalışma Hayatında Kadın Olmak” konulu panelde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Allah kadın ve erkeği eşit yaratmış ve her açıdan da eşit şekilde mesul kılmış. Belki fiziken, bedenen, kuvvet açısından erkekler daha güçlü gibi gözükse de hastalık ve zararlara karşı direnç bakımından, acılara tahammül açısından, duygusal zeka bakımından kadınların çok daha fazla üstünlükleri bulunuyor. Kültürel seviyemiz yükseldikçe, herkesi insan olarak gördükçe dişi ve erkek olarak değil de insan olarak Allah katında,  yeryüzünde yasalar önünde eşit bireyler olarak gördükçe bir çok sorunlar kendiliğinde düzelecektir diye ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
Vali Balkanlıoğlu, ”8 Mart Dünya Kadınlar gününde kadınlarımızın gündeme gelmesi, onların hakları insan oldukları eşit oldukları birey oldukları, hak sahibi oldukları bilincinin topluma yerleşmesi bakımdan da önemli. Bütün katılımcılara saygılar sunuyorum. Ayrımsız, eşit ve mutlu gelecek dileğiyle saygılar sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
 
ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç ise yaptığı konuşmada, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Türkiye’de 1921 yılından beri kutlanan bir gün.  Bayanlar toplumun hemen her kesiminde artık başrolü oynayan, çok etkin işler yapabilen, hatta o işlerde çok ilerilere ileri safhalara götürebilen vasıflara sahip olan insanlarımız. Dünya kadınlar günü bu vesileyle kutlandığı gibi Ordu Üniversitesi tarafından da  en azından öğrencilerimize, öğretim elamanlarımıza ve çalışanlarımıza hitap etme adına bugün iki programla bir ara bulunuyoruz. Ordu üniversitesi, gündeme dair konuları sizlerle paylaşma adına böyle bir günü değerlendirmeyi uygun gördük” dedi.
 
Konuşmaların ardından Prof.Dr.Özur Ergen Akçin,Doç.Dr.Filiz Kuralay,Avukat Rukiye Kayaalp ve Çiğdem somun’un katılımıyla “Çalışma Hayatında Kadın Olmak” konulu panel gerçekleştirildi.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu