Reklamı Geç
Advert

ORDU SYDV MUHTAÇ AİLELERİN YARDIMINA KOŞUYOR

“36.251 Aileye, 118 Milyon TL Tutarında Ayni ve Nakdi Yardımda Bulunuldu”

ORDU SYDV MUHTAÇ AİLELERİN YARDIMINA KOŞUYOR
ORDU SYDV MUHTAÇ AİLELERİN YARDIMINA KOŞUYOR MERAL SONGER
Bu içerik 550 kez okundu.

 

Vali İrfan Balkanlıoğlu, 2015 yılında, Ordu İli genelindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla muhtaç durumdaki ailelere yapılan yardımlarla ilgili bilgilendirmede bulundu.

      

 

2015 yılında, 36.251 aileye 118 Milyon TL tutarında ayni ve nakdi yardım yapıldığını belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, aynı dönem içerisinde 36.251 aileye 42.700 ton kömür yardımında bulunulduğunu söyledi.

 

            “24.436 Kişiye Genel Sağlık Sigortası Yapıldı”

 

2015 yılında Genel Sağlık Sigortası çalışmalarına ağırlık verildiğini dile getiren Vali Balkanlıoğlu, gelir düzeylerine göre Ordu ili genelinde G0 kategorisinde 16.068, G1 kategorisinde 7.629, G2 kategorisinde 680, G3 kategorisinde 59 olmak üzere toplam 24.436 kişinin Genel Sağlık Sigortası işleminin yapıldığını kaydetti.

 

            “Engelli, Engelli Yakını ve Yaşlılara 64,8 Milyon TL Ödemeye Yapıldı”

 

2022 sayılı kanun kapsamında da yoğun çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Vali Balkanlıoğlu, 18 yaş üstündeki 11.178 engelliye engelli maaşı, 18 yaş altındaki 715 engelli için engelli yakını aylığı, 12.753 yaşlıya da yaşlılık maaşı olmak üzere toplam 24.646 kişiye, 64,8 Milyon TL ödemede bulunulduğunu belirtti.

 

Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik nakdi yardım, muhtaç asker ailelerine yapılan yardım ile öksüz, yetim ve asker çocuğu yardımlarının 2015 yılında da sürdürüldüğünü vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, bu kapsamda toplam 6.632 kişiye, yaklaşık 130 Bin TL nakdi yardım yapıldığını söyledi.

 

            “Gelir Getirici ve İstihdam Sağlayan Projeler Ürettik”

 

2015 yılında, gelir getirici ve istihdam sağlayıcı projelerin üretilmesine ve uygulanmasına da önem verildiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, “2015 yılında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız tarafından işyeri kurma, sosyal hizmet, hayvancılık ve tarım alanında, toplam 9.357 kişinin istihdam edildiği ve toplam bütçesi 2,5 Milyon TL olan 46 adet proje onaylandı ve uygulamaya koyuldu. Toplam bütçesi 4,2 Milyon TL olan ve 3.898 kişiye istihdam sağlayacak olan 16 projemiz ise onay beklemektedir. Bunların yanında, 201 kişiye istihdam sağlayacak, 2,7 Milyon TL toplam bütçesi olan 3 projemiz de ihale aşamasındadır” dedi.  

 

            “Sosyal Projelere Ağırlık Verdik”

           

2015 yılında sosyal içerikli projelere ağırlık verildiğini dile getiren Vali Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

 

 

“Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızın yürüttüğü hizmetlerin yanında, Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından hazırlanan ve uygulanan bir çok sosyal amaçlı projemiz oldu. Bunların başında muhtaç durumda olup ta bebek sahibi olamayan aileleri bebek sahibi yapmak için uygulanan ‘Tüp Bebek’ projesi gelmektedir. 30 ailenin başvuru yaptığı proje sayesinde 1’i ikiz bebek olmak üzere toplam 10 aile bebek sahibi oldu. Bir diğer sosyal projemiz ise ‘Her İlçede Bir Muhtaç Aileye Ev’ projesi idi. Bu projemiz ile de her ilçemizde belirlenen muhtaç durumdaki bir ailemize sıfırdan ev yaparak teslim ettik. Böylece her ilçemizde bir ailemizi sıcak bir yuvaya kavuşturmuş olduk. Diğer bir projemiz ise, Altınordu ilçemizdeki ‘Aşevi’ projemizdir. Bu proje ile her gün muhtaç durumdaki 600 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapmaktayız. Hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla sıcak yemek dağıtımımız her geçen gün artmaktadır. Bir başka sosyal projemiz de, evlerinde yalnız yaşayan yaşlılarımızın her türlü bakım ve temizliklerinin yapıldığı, ihtiyaçlarının karşılandığı ‘Güzel Evim’ projesidir. Bu projeyle, evlerinde yaşamak durumunda olan yaşlılarımızın ev temizlikleri, evlerinin bakım ve onarımları, kişisel bakım ve temizlikleri yapılmaktadır. Yapılan sosyal içerikli yardım ve çalışmalara bakıldığında, sosyal devlet olmanın gereklerinin ilimizde yerine getirildiğini görmekteyiz. Devletimiz, muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın her zaman yanında olmuş ve bundan böyle de olmaya devam edecektir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu