Reklamı Geç
Advert

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ ORDU’DA BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU

Açılış ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu'ya gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Gazeteciler Derneği'ni ziyaret etti.

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ ORDU’DA BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU
BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ ORDU’DA BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU MERAL SONGER
Bu içerik 643 kez okundu.
Advert

Ordu Gazeteciler Derneği Başkanı Aydın ve aynı gün dönem toplantısını Ordu'da gerçekleştiren Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Numan Kurtulmuş, burada ilginç bir sürprizle karşılaştı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve aynı zamanda Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, Kurtulmuş' bir plaket takdim etti. Bunun ardından TGF Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Ay, Kurtulmuş'a üzerinde ay-yıldız figürü bulunan bir baklava tepsisi takdim etti. Üzerinde ay-yıldız bulunduğu için "Nasıl yiyeceğiz bunu?" derken arkasında üzerinde isminin yazıldığı olduğu baklava tepsisi ile karşılaştı. Kurtulmuş, ay yıldızlı baklava tepsinini göstererek, "Bunu arkadaşlara dağıtın. Diğerini ben Ünye'ye götüreyim, Ünye'de yeriz" diye konuştu. "

 

 

 Ziyarette basın ve medya üzerinde görüşlerini açıklayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türk medyasının milli tarih ve kültürel değerlere sahip çıkan bir medya olması gerektiğini söyledi. Medyanın üç ana etken üzerinde faaliyet göstermesi gerektiğini dile getiren Kurtulmuş, "Bunlardan bir tanesi, medyanın fikir özgürlüğüne sahip çıkarak, herkesin dilediği şekilde fikrini söyleyebileceği ortamın olmasıdır. İkincisi, bunu yaparken de medya kuruluşlarının, ülkemizin dirliğini, birliğini, esenliğini, ulusal bütünlüğümüzü, Türkiye'nin ortak hedeflerini koruyup kollayan bir perspektife sahip olması lazım. Üçüncü temel ayak ise, basın etik kurallarının sadece kağıt üzerinde yazılı olanlar değil, onunda ötesinde bu ülkenin medeniyet birikimlerine sahip çıkan, bu ülkenin tarihsel kültürel birikimlerine sahip çıkan ve aynı zamanda kişilik haklarına saygı gösteren bir gazetecilik anlayışının olmasını temenni ederiz. Bunlardan birisi olmazsa bu ülkenin mahşeri vicdanına uyumlu çalışan bir gazetecilikten, basın faaliyetinden bahsetmek söz konusu olmaz. Bu üçü de her birisi için diğeri kadar önemli olan hususlardır. Bunların hepsine dikkat ederek inşallah Türkiye'de basının çok daha iyi bir seviyeye gitmesini sağlayacağız" şeklinde konuştu. Yeni dönemde özellikle Anadolu basınına hükümet olarak gereken destekleri sağlayacaklarını kaydeden Kurtulmuş, "Yerel medya en az ulusal medya kadar, hem demokrasinin gelişmesinde hem demin saydığım kurallar çerçevesine katkı sahibi olan kuruluşlardır. Zaman zaman ihmal edilir, zaman zaman geride bırakılır ama ulusal medya kadar yerel medya kuruluşlarının da güçlenmesini arzu ederiz" ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, daha sonra 19 Eylül Gazeteciler Derneği'ni ziyaret etti. Burada gazetecilerle sohbet eden ve Dernek Başkanı Erdoğan Erişen'den sorunlar hakkında bilgiler alan Kurtulmuş, yerel medyanın güçlendirilmesi yönünde önemli atılımlar gerçekleştirileceğini yineledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı