Reklamı Geç
Advert

DOLANDIRICILARA KARŞI POLİS BANKAMATİKLERE AFİŞLİ UYARI ASTI

Son günlerde Türkiye genelinde artan dolandırıcılık olayı ile baş etmeye çalışan emniyet yetkilileri onca uyarılara rağmen hala dolandırıcılara kanan vatandaşları uyarmak için bankamatiklerin hemen yanlarına afişli uyarı astı.

DOLANDIRICILARA KARŞI POLİS BANKAMATİKLERE AFİŞLİ UYARI ASTI
DOLANDIRICILARA KARŞI POLİS BANKAMATİKLERE AFİŞLİ UYARI ASTI MERAL SONGER
Bu içerik 636 kez okundu.

Profesörleri bile dolandıran telefon dolandırıcıları ise bıkmak bilmeden dolandırmaya devam ettiği ülkemizde her çareyi deneyen ancak bazı vatandaşları dolandırılmaktan bir türlü kurtaramayan polisler yeni bir çare üreterek bankamatiklerin yanına afiş astı. Bilindiği üzere en son samsunda aynı vaka vuku bulmuştu.

Samsun’un Atakum İlçesi Mimar Sinan Mahallesi’de oturan OMÜ Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof.Dr. Mustafa Kemal Demirağ ile eşi Prof.Dr. Güzin Demirağ, dün Sabah çocuklarını bakıcı Şekibe Kara’ya bırakıp işe gitti. İddiaya göre bir süre sonra profesör ailenin ev telefonundan arayan şüpheliler 21 yaşındaki Çetin K. ve 27 yaşındaki Hamza S., bakıcı Kara’ya "Biz polisiz. Banka soygunu gerçekleşti. Bununla ilgili soruşturma yürütüyoruz. Sizler de bu işin içindeymişsiniz" diye kandırıp ev sahiplerinin cep telefonlarını aldı.

ÖĞRETİM ÜYESİ ŞÜPHELENDİ

Daha sonra Prof.Dr. Güzin Demirağ’ı cep telefonundan arayıp, "Biz polisiz. Bütün bilgileriniz çalınmış. Son bir yıl içinde bankalarla çalıştınız mı" diye sordu. Prof.Dr. Demirağ’da dolandırıcı olduklarını düşünerek cep telefonunu kapattı.

Şüpheliler bu kez ev telefonunu tekrar arayıp bakıcıya, "Doktorlar karakolda. Şu anda ifadelerini alıyoruz. Evdeki bütün altınları ve paraları bir torbaya koy ve Seyfi Demirsoy İlköğretim Okulu’nun yanına gel. Biz seni orada buluruz" deyip telefonu kapattı.

BAKICI KASAYI PARÇALADI

 

Telaşlanan kadın, evin yatak odasındaki çelik kasayı 1.5 saat süren çalışma sonucu kırıp içindeki 100 bin lira değerinde altın, 3 bin euro ve 900 doları torbaya koyup olay yerine gitti. Bir süre sonra okulun önüne gelen şüpheliler, torbayı alarak kaçtı. Dolandırıcılık olayının ortaya çıkmasının ardından olay aile tarafından polise bildiri

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu