Reklamı Geç
Advert

SOKAKLARIMIZ TEMİZ TUTALIM,TUTMAYANLARI UYARALIM

Sokaklarımız bulunduğumuz çevreyi ve koca bir şehri temiz tutmak için belediyelerce görevlendirilmiş olan ve taşeron işçi olarak çalışan temizlik işçileri olmasa sokaklar pislikten geçilmez..

SOKAKLARIMIZ TEMİZ TUTALIM,TUTMAYANLARI UYARALIM
SOKAKLARIMIZ TEMİZ TUTALIM,TUTMAYANLARI UYARALIM MERAL SONGER
Bu içerik 578 kez okundu.

 

Beklide birçok insanın mesleği dolayısıyla küçümseyerek baktığı temizlik işçiliği aslında dünyanın en zor mesleklerinden bir tanesi. Ancak şunu hemen belirtelim çoğu inanın küçümseyerek baktığı o işçiler olmasa sokaklarımız pislikten batar. Günümüzde ise  temizlik içişlerin de zor şartlar altında çalışıyor..

Konuyla ilgili yaptığımız röportajda Altınordu belediyesi taşeron temizlik işçisi Fatih Akkaya şunları kaydetti.. Aslında işimizin fazla bir zorluğu yok ancak bazen yağmurda ve karlı havalarda dışarda soğukta çalışmak zorundayız… Geceleri sokaklarda çöplerimizi topluyoruz. Gece ve gündüz ekiplerimiz var.. her temizlik işçisinin bir mıntıkası var.. Her kes oralardan sorumlu. Ancak bazen iki kişi birleşip beraberde çalışıyoruz. Eskiden işini bitiren bitirmeyene yardım ediyordu. Şimdi dönüşümlü çalışan 45 -50 temizlik işçisi var..

Aslında vatandaşlarımıza da sokak temizliği konusunda eğitim verilmeli. Genel olarak bakıldığında ‘buraya çöp atmayın ‘yazısı birçok yerde karşımıza çıkıyor. Ama aslında çocuklarımıza evde ve okullarda bu eğitimi verirsek sokaklarımızı daha temiz olur ve temiz bir toplum bilinci ile onları yetiştirip, temiz çevrede yaşayan temiz insanlar oluruz. Aslında temizlik bizim dinimizde bile ilk sıralarda yer almaktadır. Nitekim ‘temizlik imandan gelir ‘sözü de bununla bağlantıdır. ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ diyerekten çevremizi temiz tutalım ,tutmayanlarıma uyaralım..

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu