Reklamı Geç
Advert

ŞEHİDİMİZ VAR

Ordu'nun Akkuş İlçesi'ne bağlı Salman Mahallesi'nde şehit Nuh Özdemir'in babasının evinde yas var.

ŞEHİDİMİZ VAR
ŞEHİDİMİZ VAR MERAL SONGER
Bu içerik 557 kez okundu.

Tuğlalı tek katlı evde kalan şehidin annesi Esme Özdemir ve oğlu 23 yaşındaki Erol Özdemir, askeri yetkililerin verdiği acı haberle yıkıldı. Şehit oğlunun 5 aylık hamile olan eşi, 24 yaşındaki Leyla Özdemir ile birlikte Samsun'da bulunan babası 63 yaşındaki Mehmet Özdemir'de acı haberi alınca yıkıldı.

"Yoğun kar yağışı nedeniyle görevlilerin güçlükle ulaştığı Akkuş İlçesi Salman Mahallesi'ndeki babasının evine Türk bayrağı asıldı. Yer yer 1 metreyi bulan kar kalınlığı bölgeye ulaşmada yetkileleri zor durumda bıraktı. Oğlunun şehit olmadan 4 gün önce helallik alarak evden ayrıldığını ve Diyarbakır'a döndüğünü, kendisine de giderken çoraplarını verdiğini belirten anne Esme Özdemir, ağıt yakarken, şöyle dedi: "Çoraplarını bile bana bıraktı giderken, 'Hep izin alıyorlar yavrum, sen de al' dedim. Onu doya doya kucakladım. 'Anam hakkını helal et, ben gideyim' dedi. 'Bir hafta ertele' dedim. Gitti, duramadı. 4 oğlum vardı, 3 oğlum kaldı. Vatan sağolsun, ne diyeyim yavrum senin için. Şehit anaları ağlarken ben de ağlıyordum, onlarla yavrum. Ben de ağlayacak mışım datlu (tatlı) yavrum." Oğlunun çoraplarını elinden hiç bırakmayan anne Esme Özdemir'i yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Şehidin kardeşi Erol Özdemir'de, "Ağabeyim yıllık izine gelmişti. 4 gün öncede görev yerine gitti. Pazar günü akşam operasyona gitti. Acı haberi aldık vatanımız sağolsun. Eşi hamileydi 5 aylık. Erkek çocuğu olacaktı, çok sevinmişti. Göreve gediyorum diye eşin götürmedi. Görev bitince yanına alacaktı ama olmadı. İzne beraber geldiler, göreve gidince yengemi götürmedi" dedi. ŞEHİT EVİNE 4 SAATTE ULAŞILABİLDİ Şehidin baba ocağında anne Esme Özdemir ve ailesine taziye ziyaretinde bulunan İlçe Kaymakamı Hüseyin Atila, İlçe Belediye Başkanı İsa Demirci tipi nedeniyle zaman zaman kapanan Akkuş İlçesi Salman Mahallesi yolunda incelemede bulunarak karla mücadele ekiplerinden de bilgi aldı. Yaklaşık 1 metre karın olduğu ilçede şehidin baba evinin bulunduğu 8 kilometrelik mahalle yolunun tipi nedeniyle karla kapalı olmasından dolayı ekiplerde eve güçlükle ulaşabildi. Şehit evine gitmeye çalışan gazetecilerde don ve tipi nedeniyle zor anlar yaşadı. Gazeteciler karla mücadele ekiplerinin yardımıyla şehidin baba ocağına 6 saatte ulaşabildi. Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci tipinin karla kapattığı yolun 4 saatlik çalışmayla ulaşıma açıldığını belirterek, "Tipi havası olması nedeniyle bazı yerlerde 1.5 metrelik yığıntı kar var. Bizim ekibimiz sürekli yollarda olmasına rağmen saatler sonra aileye ulaşabildik. Tipiden dolayı görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle ulaşımı zor şartlarda sağlayabildik" diye konuştu.

Şehit Nuh Özdemir'in operasyona çıktığı Pazar günü saat 23.25'de facebook hesabından son olarak 'iyi geceler" yazdığı da görüldü. Nuh Özdemir'den geriye ise annesine hatıra bıraktığı çorabı ile Ordu'dan ayrılırken eşi Leyla Özdemir ve yeğeni Emrullah Özdemir'le birlikte çektiği selfie fotoğrafı kaldı. Nuh Özdemir'in naşının Diyarbakır'da düzenlenecek törenin ardından Samsun'a, oradanda Ordu'nun Akkuş İlçesi'ne getirileceği belirtildi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu