Reklamı Geç
Advert

ORDUNUN 2000 RAKIMLI ÇAMBAŞI YAYLASINA YAĞAN KAR KIŞ TURİZMİNİ OLUMLU ETKİLEYECEK

Özellikle kış mevsimi çok ağır geçiren Karadeniz bölgesinde Ordunun Kabadüz ilçesine bağlı 2000 rakımlık Çam başı yaylasına kar yağdı.

ORDUNUN 2000 RAKIMLI ÇAMBAŞI YAYLASINA YAĞAN KAR KIŞ TURİZMİNİ OLUMLU ETKİLEYECEK
ORDUNUN 2000 RAKIMLI ÇAMBAŞI YAYLASINA YAĞAN KAR KIŞ TURİZMİNİ OLUMLU ETKİLEYECEK MERAL SONGER
Bu içerik 591 kez okundu.


ÖZEL HABER/MERAL SÖNGER
Kış turizmini yaşamak isteyenler için ayrı bir güzelliği olan Çam başı yaylasında ki manzara ise görenleri adeta büyülemekte.
Bitmek tükenmez çam ağaçlarının üzerine adeta beyaz bir örtü gibi serilmiş olan kar tabakası ve karın eridiği kesimlerde ortalaya çıkan bahar çiçekleri tabiatın bütün güzeliğini gözler önüne seriyor.
KALMAK İÇİN PANSİYON DA VAR
Çam başı pansiyonun sahibi ve yılın on iki ayını burada geçiren aslen Fatsa Aslan camili olan Süleyman KURU: burada hayat buluyorum. Doğa ve oksijen ve buradaki her mevsimiz ayrı bir güzelliği var. Ben her gün işyerim Fatsa’da olmasına rağmen buraya geliyorum, gece burada kalıyorum gündüz Fatsa da işimin başınsa oluyorum. Hafta sonlarında buradayım. Buranın havası ve suyu beni zinde ve genç kılıyor. Burada doğayla iç içe organik olarak yaşıyorum. Bu pansiyonu kurmakta amacım memleketimin bu güzel yaylasını insanlara göstermek ve yaşatmak aslında. ve ben buranın tanıtımı ve burayı görmeleri için buraya gelmek isteyip te imkanı olmayanlara burayı göstermek onları burada ağırlamak istiyorum. Üstelikte bunu yaparken hiç bir ücret talebimde yok. Ölümlü dünyada insanlar bu güzellikleri bir kerede olsa görüp yaşamlılar ‘diye konuştu. Ayrıca sabah güne başlarken ve gece yatarken de tamamen organik yoğurt tükettiğini söyleyen Süleyman KURU ben internet ve ya bilgisayar gibi iletişim araçlarını kullanmamaya çalışıyorum. Doğallık benim için çok önemli. Zamanımı doğayla baş başa geçirmekte en büyük hobim diye konuştu.
Çam başındaki pansiyonunda kaloriferli her bir odasında 7-8 kişiye hitap ettiğini söyleyen KURU zamanı olanları da bu eşsiz doğa harikasına davet etti

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu