Reklamı Geç
Advert

BU DEVİRDE BÖYLE HİZMET!!!!!

Türkiye’nin en önemli araştırma hastanelerinden birisi olan Balta limanı Kemik Hastalıkları Eğitim araştırma hastanesinde ameliyat olan hastalar karda, yağmurda karga tulumba ek binaya röntgen çekimine gidiyor.

BU DEVİRDE BÖYLE HİZMET!!!!!
BU DEVİRDE BÖYLE HİZMET!!!!! MERAL SONGER
Bu içerik 577 kez okundu.

Türkiye’nin bir numaralı kemlik hastanelerinden birisi olan balta limanı kemik hastalıkları hastanesi Sahra hastaneleri gibi hizmet vermeye devam ediyor.  19. Yılın ilk yarısında Sadrazam Mustafa Reşit Paşa tarafından 1600 metre üzerine iki katlı kagir olarak yaptırılan bina damat Ferit Paşa tarafından 1922 yılına kadar yazlık saray olarak kullanılmış..

 

Milli saraylardan olan bu bina 1943 yılında Sağlık Bakanlığına devredilmiş. 150 yataklı Hastane 21 Aralık 2001 tarihinden itibaren Balta Limanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Zaman içerisinde ek binalarında bağlı olduğu hastane iki bölümden oluşuyor. Hastane nin hemen karşısındaki ek binada yine hasta bakılıp röntgen çekiliyor. Polikliniklerin ve yatan hastaların bir kısmı Saray binasına ek yapılan hastanede hizmet veriyor. Hastaneye yatan kemik hastaları saray binasında ameliyat oluyor… Ameliyatın hemen arkasından bu hastalar daha narkozun etkisi geçmeden ve de ameliyat durumlarını bakmak için ek binada röntgene gidiyor. Burada röntgeni çekilen hastalar daha sonra tekrar karşı binadaki reviri andıran en az 12-15 er kişilik olan odalarda yataklarına alınıyor. Hastane en son ne zaman bakıma alındı bilinmez ama hastanede ki hasta yataklarının çoğu bozuk. Doktor açsından 1. Sınıf doktorların ve hizmetin verildiği hastanede hastaların karda kışta yağmurda karga tulumba film çekimi için karşı binaya taşınması hasta bakıcılar ve hastalar tarafından ve de hasta yakınları tarafından hoş karşılanmıyor. Konuyla ilgili gazetemize röportaj veren bir hasta yakını’ eşim ameliyat oldu tam 4 saat ameliyatta kaldı. Ameliyat bitince karşıdaki binada film çekinip öyle yatağına aldılar. Bu bina le film çekilen bina arasında en az 15-20 metre var ve eşimi yağmur altında burada götürdüler, tekrar yağmur altında ger getirdiler. Bir de bunun kışı var. Kış aylarında da kar röntgen çekilmeye giden hastaları başına ve üzerine yağıyormuş. Bizler hasta yakınları olarak bu devirde Türkiye’nin bir numaralı hastanesi olan bu hastanede yenilik yapılmasını istiyoruz. En azından ya röntgenler ameliyat hane olan saray binasına getirilebilir. Yâda karşıki binaya giden yolun üzeri kapatılabilir. Karda kışta yağmurda hastalar bu şekilde karşı binaya röntgen çekinmeye gidiyor. Bazen bu hastaların üzerine yağmur yağmasın diye hasta yakınları şemsiye tutuyor ’dedi,. Başka bir hasta yakını ise’ tarihi eser olan bu binayı hastane olarak kullanıp mahvetmişler tarihi bina burada çürümüş. Burayı restore edip başka şekilde kuşanabilirler. Aslına uygun eşyalar koyup hatta ziyaretçilere bile açabilirler dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu