Reklamı Geç
Advert

Hayırsever İş adamından Orduya Yüksek Okul

Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından butona basılarak, Velittin Küçük Turizm Otelcilik Yüksekokulu’nun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Hayırsever İş adamından Orduya Yüksek Okul
Hayırsever İş adamından Orduya Yüksek Okul MERAL SONGER
Bu içerik 1020 kez okundu.

 

 

Temel atma ve açılış programlarına katılmak üzere 11 Aralık Cuma günü  Ordu'ya gelen Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Ordu programının ikinci gününde Gülyalı'da hayırsever işadamı Velittin Küçük tarafından yaptırılan Ordu Üniversitesi Velittin Küçük Turizm Otelcilik Yüksekokulu’nun temel atma törenine katıldı.

Gülyalı Merkez Cami yanında düzenlenen temel atma törenine, Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş’un yanısıra Vali İrfan Balkanlıoğlu, İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Tülay Kaynarca, Ordu Milletvekilleri Oktay  Çanak, Ergun Taşçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Gülyalı Kaymakamı   Şenol Öztürk, Gülyalı  Belediye Başkanı Talip Şen, hayırsever işadamı Velittin Küçük, kaymakamlar, belediye başkanları ve  çok sayıda vatandaş katıldı.

Gülyalı Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, iki gündür Ordu’da eğitime yönelik temel atma törenlerine katıldığını söyleyerek, Gülyalı Velittin Küçük  Turizm Otelcilik Yüksekokulu temel atma töreninin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Temelini attığımız bu yüksekokulumuz, ileride fakülteye dönüştürülerek turizm sektörüne katkı sunacak öğrenciler yetiştirecek ve eğitim hayatına katkı sunacaktır. Artık ilçelerimizde de yüksekokullar açılarak eğitim hayatına katkı sunuluyor” diyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gülyalı Ordu Üniversitesi Velittin Küçük  Turizm Otelcilik Yüksekokulu temel atma töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Gülyalılı olan işadamı Velittin Küçük’ün memleketine bir eser bırakacak olması örnek bir davranış. En güzel eser, insana, eğitime, insan kazanmaya yönelik yapılan eserlerdir. Burada güzel bir okulun temelleri yükseliyor. 4 yıllık bir fakülte aslında. Mezun olunmadan iş imkanı olan bir eğitim kurumu olacak” diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, ”Açılacak olan bu okul, iş imkanı bulan ve istihdama katkısı sunan bir eğitim yuvası olacak. Değerli işadamımızı kutluyorum. Gülyalı’ya bir okul yapmakla hem hayır, hem de iş bulma imkanı, iş garantisi olan, istihdama katkı sağlayacak bir eseri memleketine kazandırmış olacak” diyerek, İmkanı olan herkesin böyle hayırlar yapmaya devam etmesi temennisinde bulundu ve “İnsanların  arkasında böyle eserler bırakmasında sayısız faydalar var” şeklinde konuştu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Başbakan Yardımcısı Sayın Prof.Dr.Numan Kurtulmuş bizi her konuda yüreklendiriyor, cesaret veriyor, her türlü müspet çalışmamızda desteğini arkamızda  hissediyoruz. Bugünde aramızda ve temel atma törenimizi gerçekleştiriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç ise konuşmasında, "Her küçük adım bir başlangıçtır ve başarıyı getirir. Üniversiteler bilimin, insanlığın temelini teşkil eden birimlerdir. Yüksekokul olarak temelini attığımız bu okulu Turizm Fakültesi olarak faaliyete geçireceğiz. Bu işe adım atmış herkesi kutluyorum" dedi.

Okul yapımını üstlenen işadamı Velittin Küçük, “Ne olursa olsun, kim yaparsa yapsın eğitime destek olmak kadar büyük bir davranış yoktur. Eğitim geleceğimizdir. Eğitimsiz  toplumlar geri kalmış toplumlardır. Belediye başkanlığı görevinde de her zaman eğitime katkı sunmaya çalıştık ve Gülyalı'ya yaptıracağımız okul ise üçüncü okulumuz. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Başka eğitim kurumlarına da destek olmaya gayret edeceğim. Ekonomik durumu iyi olan herkesi de eğitime katkı yapmaya davet ediyorum.Çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından butona basılarak, Velittin Küçük  Turizm Otelcilik Yüksekokulu’nun temel atma töreni gerçekleştirildi.

 6 bin 870 metrekare alan üzerine yapılacak  olan okul, modern mimarinin tüm örneklerini yansıtan vizyoner bir bina olacak.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu