Reklamı Geç
Advert

BBP MİLLETVEKİLİ ADAYI ERSOY'DAN İLGİNÇ BENZETME

BBP milletvekili adayı Perihan Demir Ersoy genel seçimlerin sonucunu bir benzetmeyle açıkladı.

BBP MİLLETVEKİLİ ADAYI ERSOY'DAN İLGİNÇ BENZETME
BBP MİLLETVEKİLİ ADAYI ERSOY'DAN İLGİNÇ BENZETME MERAL SONGER
Bu içerik 1017 kez okundu.

Ersoy'Yüz dönümlük bir fındık bahçemiz vardı. Yaklaşık 50 dönümünü Ahmet ağaya verdik. Sadece bahçeyi vermekle kalmadık amele, amele parası, dayıbaşı ve patozu da bedava verdik. 25 dönümünü Kemal ağaya verdik. Sadece bahçeyi vermekle kalmadık amele, amele parası, dayıbaşı ve patozu da bedava verdik. 15 dönümünü Devlet ağaya verdik. Sadece bahçeyi vermekle kalmadık işte sana da amele parası, dayıbaşı ve patoz bedava dedik. Kaldı yaklaşık on dönüm bahçemiz. Bazen Selahattin ağa huysuzluk çıkarsa da o da kendi imkanlarıyla bahçeden yer kapmaya çalıştı. Bize düştü bir dönüm yer. Amele yok, dayıbaşı yok, patoz yok, para da yok üstelik. Şimdi herkes bana şunu diyor: Bu bir dönümden kendi ellerinle toplayıp, harmana taşıyacağın, kuruyunca elinle ayaklayağın fındık on dönüm ürüne tekabül ederse, seni adam yerine koyarız.. Bir dönümden en fazla yüz kilo fındık alabilirdim, çok uğraşsam iki yüz kilo ancak olurdu. Bu Adaletsizliğin hesabını bu dünyada gidermeyenlerden yarın mahşer gününde alacaklıyım. Siz elinizi vicdanınıza koymadığınız müddetçe ben o bir dönümden bir gün mucize tohumluk fındıklar yetiştireceğim. Sizin giderek vasfı bozulan tohumlarınıza inat'diye konuştu.

 Büyük Birlik Partisi Ordu Milletvekili Adayı Perihan Ersoy, seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından bir de teşekkür açıklaması yaparak kendisine deste olan herkese teşekkür etti.

 

Ersoy yaptığı teşekkür açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bir seçimin ardından ne yazabilirim diye düşündüm. Sanırım kendi adıma kazançlarımı yazsam daha güzel olur. Adaylığım süresinde her zaman arkamda bir dağ gibi duran can dostum, sırdaşım, arkadaşım, eşim Vejdet Ersoy'a. Yaklaşık beş yıl önce tesadüfen tanıştığım ve kardeşim dediğim her zaman fikirlerine saygı duyduğum, ara sıra kızdırdığım can kardeşim Zeki Göl'e. Aday tanıtım toplantıma gelerek bir kadın olarak arkandayım deyip, bir gün olsun desteğini, dostluğunu, arkadaşlığını benden esirgemeyen güzel kadın, yüreği sevgi dolu insan Gazeteci Meral Songer hanıma. Yine seçimlerde tanıma şerefine nail olduğum çok değerli gazeteci kardeşim Sezgin Yaşar beye. Her zaman yanımda olduğunu bildiğim, gönül dostu, benim kendi yöremin insanı gazeteci Şafak Deliçakar beye. Seçim süresinde yanımda olan Ahmet Aksu başkanım ve değerli eşleri Türkan ablama. Değerli abim Ekrem Şahin ve eşleri sevgili can arkadaşım Huriye hanıma. Her daim yanımda olan Fatsa ilçe başkanımız Fatma Yümlü hanıma. Seçim süresince yardımlarını bizlerden esirgemeyen bütün yüreği güzel ilçe başkanlarıma, Alperen ocakları Ünye Teşkilatına. Adını sayamayacağım gerek telefonla, gerekse sosyal medya üzerinden destek olan, moral veren, arayan bütün arkadaşlarıma. Muhittin Açıcı başkanıma. Ünsal Karabulut başkanıma. İstanbul İl Başkanım Mustafa Mican beye ve adını sayamadığım herkese binlerce defa teşekkür ederim. 2015 Seçimlerinin öncelikle VATAN'ımza hayırlar getirmesini, ardından Birlik ve Beraberlik içerisinde, huzur ve güvenliğimiz bozulmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden kardeşçe yaşayabilmemize vesile olmasını dilerim. Bu bir seçimdir. Dünyanın sonu değildir. Bayrağımız inmesin, ezanımız susmasın Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşasın.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu