Reklamı Geç
Advert

VATANDAŞI GÜLDÜREN TEK ADAY

SEÇİM GELDİ NURETTİN İSLAM YENİDEN SAHALARDA

VATANDAŞI GÜLDÜREN TEK ADAY
VATANDAŞI GÜLDÜREN TEK ADAY MERAL SONGER
Bu içerik 1054 kez okundu.

Bağımsı aday Nurettin İslam yeni seçim döneminde tekrar sahalarda yerini aldı. Ordu’da seçim denilince adaylığı her zaman kesinleşen, rahmetli Halil Tek Kaya’dan sonra Nurettin İslam akla gelir oldu. Devraldığı geleneksel bağımsız adaylık bayrağını laiki ile temsil eden, hiç bir bahaneye sığınmayıp, ağlayıp sızlamayan, karısının bile kendisine oy vermediğini açık yüreklilikle mertçe söyleyip, kendisine oy veren seçmenine teşekkür eden, sokağa çıktığı bisikleti ile ve mikrofonu ile oy isteyip kendi reklamını yaparken aynı zamanda insanları da tebessüm ettiren tek aday Nurettin İslam Siyaset sahnesindeki yerini bu seçimler dede aldı.

İSLAM elinde megafonla iki tekerlekli bisikleti ile alışılmışın dışında vatandaştan kendisine destek istedi. Ordunu sokaklarını karış karış gezen İslam’ı tanıyan tanımayan her kes ise bu görüntü karşısında tebessüm etti. Adaylığı süresince insanları tebessüm ettiren tek aday İslam’a hiçbir kesim düşman gözü ile bakmadı.

 Nurettin İslam’ı bilenler zaten biliyor da, unutanlar ve bilmeyenler için ben kısaca tanıtalım...

NURETTİN İSLAM KİMDİR

 2007 Yılında yapılan Fındık mitinginde en ön saflarda durdu, fındık fiyatlarını protesto etmek için Fiskobirlik önünde kendini yakmaya kalktı. Tam bir spor ve Ordu spor tutkunu olan İslam Ordu spor' a destek olmak için sokak sokak dolaşıp halkı maça çağırdı. Bisikletle Rize' ye deplasmana gidip takımına dersteki oldu

 

Demokratik aday Nurettin İslam Muhtar adaylığı, seçim kurulu tarafından reddedince, Atatürk anıtına giderek, telefonla bizzat Atatürk’ü aradım, şikâyet edip adaylık konusunda icazet aldım diyerek hem Atatürk’ü yıpratmak isteyenlere karşı Atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor mesajı nı verdi.

 

 mücahit Nurettin ak saçıyla, sakalıyla, başında sarığı, elinde asası, sırtında cübbesiyle, İslami yaşam ve giyim tarzını halka aşılamaya çalışıp, kendisine haksızlık yapanları yüce Allah’a havale etti.

her eyleminde yeri geldi kavalıyla, yeri geldi sazıyla, elindeki keleğiyle, çanıyla müzisyen ve şair ruhunu ortaya koyup, tepkisini göstermek ve seçmenden oy istemek için, bir ozan, bir aşık edasıyla her ne kadar makam ve nota tuttura masada kendine özgü doğaçlama tarzı ile şiirler, maniler, besteleriyle sokaklarda halktan oy istedi.

Nurettin İslam siyasi çıkarları uğruna kimseyi karalayıp, iftira atmadı..

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu