Reklamı Geç
Advert

“MHP Ordu’da Adaylarını Coşkulu Kalabalıkla Tanıttı”

MHP’den YERLİ ve MİLLİ Vekil Vurgusu

“MHP Ordu’da Adaylarını Coşkulu Kalabalıkla Tanıttı”
“MHP Ordu’da Adaylarını Coşkulu Kalabalıkla Tanıttı” MERAL SONGER
Bu içerik 618 kez okundu.


 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 26. Dönem Ordu Milletvekili Adaylarını Cumartesi günü coşkulu bir kalabalıkla Ayışığı Düğün Salonunda partililere tanıttı. Coşkulu kalabalığın milletvekili adaylarına gösterdiği yakın ilgi ise MHP’de birlik ve beraberliğin sağlam temeller üstünde olduğunu gösterdi…
DOĞUŞ/Özel Haber
Ayışığı Düğün Salonunda düzenlenen aday tanıtım programına partililer yakın ilgi gösterirken, milletvekili adayları partilileri girişte karşılayarak tek tek katılımlarından dolayı teşekkür etti. Geçmiş yılların aksine 1 Kasım’da yapılacak seçimde Ordu’da MHP’nin olmadığı bir meclis aritmetiğini yapan diğer partililere de önemli mesajlar verilerek, MHP mutlaka 26. Dönemde Ordu’dan meclise milletvekili gönderecek mesajları verildi. Aday tanıtım toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra siyasi konuşmalarla devam etti. İlk konuşmayı MHP Altınordu İlçe Başkanı Osman Sıldır yaptı. Sıldır; konuşmasında son günlerin polemik konularından biri olan yerli ve milli milletvekili konusunda ise; “Adaylarımız asla ithal ve çakma değil, hepsi sizin evladınızdır. Hepsi bu davanın mezara kadar olan yolcularıdır. Yerli ve milli aday sadece MHP’de olur. Türk milliyetçileri ve ülkücü irade olarak yerli ve milli vekillere sahip çıkmaya hazır mısınız? 1 Kasım’da üç hilali iktidar yapmaya hazır mısınız? Öylesi gazamız mübarek olsun” diyerek konuşmasını bitirdi. Daha sonra kürsüye gelen İl Başkanı Köksal Yılmaz ise; gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Başta terör olayları olmak üzere birçok konuda değerlendirmelerde bulunan Yılmaz “AKP iktidarının usulsüzlüklerine, kanun tanımazlıklarına sizler 7 Haziran’da sandığa giderek “dur” dediniz. Öyle ise 1 Kasım’da da yine çoluk çocuğumuz ile eşimiz, annemiz babamız ile sandığa giderek üç hilali iktidara getirebilirsiniz. 29 tane aday adayı arkadaşımızdan yapılan değerlendirme ile Ordu’muzda 5 tane arkadaşımızı aday adayı olarak sıralamaya koymuşlardır. Hepsi de birbirinden değerli arkadaşlardır. 1 Kasım seçimleri çok önemlidir. Burnumuzun dibindeki Giresun’da teröristler saldırı yapıyor. 13 yıldır AKP iktidarı Türk Milletine zulmediyor. Devlet dairesindeki herkese, sendikalara, yargıya, askere, polise baskı yaparak despotluk yapan AKP’yi indirip MHP’yi iktidar yapacağınıza inanıyorum.” Şeklinde konuştu.
İl Başkanı Yılmaz’dan sonra ise 5 milletvekili adayı sırasıyla birer konuşma yaparak hedeflerini ve 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde MHP’yi iktidara taşımak için kalan üç haftayı gece gündüz demeden çalışarak geçirmeliyiz dediler. Üçüncü sıra adayı Taner Arslan ise hedeflerinin en az üç milletvekilini meclise göndermek olduğunu söyleyerek, ülkenin MHP’ye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğunu söyledi. Aday tanıtım toplantısında partilileri etkileyen ve sık sık alkışlarla kesilen konuşmasıyla dikkat çeken ikinci sıra milletvekili adayı Ahmet Fidan yarım asıra yakın bir siyasi hareketin her zaman bu ülkenin emniyeti olduğunu belirterek terör olayları başta olmak üzere AK Partinin politikalarını eleştirir konuşması partililerden yoğun alkış aldı. Hedeflerinin mutlaka meclise Ordu’dan milletvekili göndermek olduğunu söyleyen Fidan aday tanıtım toplantısı sonrasında da yine partililerin Onur Şahin’le beraber en çok ilgi gösterdiği milletvekili adayı olarak dikkat çekti. Son olarak kürsüye gelen MHP Ordu birinci sıra milletvekili adayı Onur Şahin ise MHP’nin gönlü zengin, açık yürekli, mert insanların oluşturduğu bir hareket olduğunu vurgulayarak, “ Biz birileri gibi araçlar ile insanlar taşımadık. Araçlar kiralamadık. Salon doldurma kaygısı taşıyarak buraya gelmedik. Ama gördük ki biz kimseye şu organizasyonu yapın demeden salonumuz tıklım tıklım doldu. MHP gönlü zengin bireylerden oluşan bir partidir. Bu zenginliğimizi gelin Ordu’muza, Türkiye’mize MHP iktidarı ile yayalım. Gelin “Ülkenin geleceğine oy verin.” Şahin’in konuşmasında duygusal anlar da yaşandı. Annesinin de salonda yer alması ve ona teşekkür etmesi, Güneydoğu’da terörün en yoğun olduğu 1990’lı yılların başında asteğmen olarak, karakol komutanlığı döneminde terör saldırısı sonucu şehit olan Mehmetçiklerden birinin babasının kendisine yazdığı mektubu hala sakladığını söyleyerek terör konusundaki hassasiyetini anlatırken hala o günkü duyguları yaşaması partilileri de duygusal anlara sevk etti. Birlik beraberliğin üst seviyede olduğunu gözlemlediğimiz aday tanıtım toplantısında parti içinde küskünlüğe yer olmadığını, herkesi kucaklayan bir anlayışın hakim olduğu toplantıda MHP’nin Ordu’da kurucu ilk başkanlarından İbrahim Mağden’in de adaylarla beraber aynı masada yer alması toplantıya davet edilmesi partililerce de takdirle karşılandı. 
Aday tanıtım toplantısında en önemli ve dikkat çekici hususlardan biri ise; daha önce ülkücü olduğunu söyleyen ve uzun yıllar BBP’sinde siyaset yapan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında yaptığı çıkışlarla dikkat çeken ve ülkücü camianın da tepkisini çeken Metin Gündoğdu’nun Ordu’da ülkücülerin oylarını devşirmeye çalıştığını ancak, hiçbir ülkücünün Metin Gündoğdu’a ve dolayısıyla da AK Partiye Ordu’da oy vermeyeceğini belirten partililer, MHP’nin olmadığı bir siyasi hesap içersine giren diğer partilerin 1 Kasım’da hayal kırıklığına uğrayacaklarını belirterek, MHP mutlaka meclise Ordu’dan milletvekili gönderecek görüşünde bulundular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu