Reklamı Geç
Advert

Enver TOP: “Dernekçilikte Rol Model Olacağız”

Yaklaşık 4 ay önce yeni yönetim kuruluyla hızlı bir şekilde göreve başlayan Gölköy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Enver Top gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette açıklamada bulunarak dört aylık süre içerisinde dernekçilik anlayışına farklı bir yaklaşım getirdiklerini söyledi…

Enver TOP: “Dernekçilikte Rol Model Olacağız”
Enver TOP: “Dernekçilikte Rol Model Olacağız” MERAL SONGER
Bu içerik 1031 kez okundu.

 

DOĞUŞ/Özel Haber

Ordu merkezde en yoğun nüfusa sahip ilçelerin başında gelen Gölköy ilçemiz yaklaşık 35-40 bin nüfusuyla Ordunun önemli dinamiklerinden birini oluşturuyor. Adını daha çok enerji nakil hattı ve inşaat sektöründeki başarılı çalışmalarıyla duyuran Gölköy ilçesinin Ordu’daki en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Gölköy Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği yaklaşık dört ay önce yeni yönetimini oluşturarak çalışmalarına başladı. Başkanlığını Enver Top’un yaptığı Dernek Yönetiminde faaliyet alanlarında onlarca, hatta yüzlerce kişiyi istihdam eden birbirinden değerli işadamları bulunuyor. Önümüzdeki dönemde hedef büyüten ve aktif bir dernek yönetim anlayışıyla çalışmalarını yürüten Gölköy Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği’nin çalışmaları hemşerilerinden de büyük destek görüyor. 
Yeni yönetimin göreve gelmesinden sonra yürütülen çalışmalarla ilgili gazetemize bilgi veren Dernek Başkanı Enver Top şunları aktardı:
“Göreve gelmemizin ardından ramazanda ilkini Ordu’da, ikincisini de Gölköy’de gerçekleştirdiğimiz tanışma ve kaynaşma yemeğinde hemşerilerimizle bir araya geldik. Derneğimizin genel kurulunu yapıp yönetimimizi oluşturduktan sonra hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Yönetimdeki arkadaşlarımızla beraber Ordu’da faaliyet gösteren esnaf ve işadamı arkadaşlarımızla kahvaltı mekanlarında bir araya gelerek yürüteceğimiz çalışmaları ve projelerimizi paylaştık. Kararlı ve ciddi bir yönetim kurulunu karşılarında gören hemşerilerimiz destek noktasında, Gölköyün ortak menfaatleri konusunda yapılacak çalışmalarda destek olacaklarını ifade ettiler. Esnaf arkadaşlarımızın birçoğunu iş yerlerinde ziyaret ettik. Onların burada yalnız olmadıklarını, dayanışma içerisinde olmamızın önemini kendilerine ifade ettik. Yine bu süre içinde enerji nakil hattı işi yapan iş adamlarımızı ve emekçi kardeşlerimizi sahada, arazide ziyaret ederek durumlarını gözlemledik. Bürokrasi ile de yakın bir ilişki içerisinde bulunmak amacıyla başta Sayın Valimizi ziyaret ettik. Sayın valimize ilimizdeki komisyonlarda görev almak istediğimizi ifade ettik. Sayın valimiz de bu talebimize olumlu yaklaşarak bu konuda destek vereceklerini ifade ettiler. Yine STK’larımızdan Ordu Ticaret Borsasını ziyaret ettik. Borsa yetkililerimizde yapacağımız projelerde yer alma, destek noktasında üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler. DOKAP Ajanslarıyla görüştük. Şu an yapmayı planladığımız 30-35 tane projemiz var ve bu ajanslardan projelerimize destek noktasında yardımcı olup olamayacaklarını sorduk. Sağ olsunlar bu konuda da ajanslarımızdan destek sözü aldık”
ALIŞILAGELMİŞ BİR ANLAYIŞIN DIŞINDA DERNEKÇİLİK YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ…
“Bizler Gölköy Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği olarak diğer derneklere de rol model olabilecek bir dernekçilik anlayışıyla en önemlisi de temsil ettiğimiz hemşerilerimizin yararına yapılacak önemli projelerle gündeme gelmek istiyoruz. Kısa, orta ve uzun vadede hayata geçirmek istediğimiz 30-35 projemiz var. Cenaze, düğün, bayram mesaj hattımızı hemen faaliyete geçirdik. Hızlı bir şekilde bu sistemle iletişime geçebiliyoruz. Derneğimizin otogar mevkiindeki eski yerine taşınması söz konusu ve bu konuyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapıldı, bir başka kişinin ihaleye girmesi ve ihale şartnamesinin yerine gelmemesi nedeniyle tekrar ihaleye çıkacak olan bu yerle ilgili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’la da görüşmelerimiz oldu. Başkan Yılmaz bu konuda derneğimize ve Gölköylü hemşerilerimize her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler. Bu vesileyle nazik yaklaşımlarından dolayı sayın belediye başkanımıza da tüm Gölköylü hemşerilerimiz ve derneğimiz adına ayrıca teşekkür ediyorum. Öyle sanıyorum ki 1 Kasım seçimlerine kadar bu yeni hizmet binamıza taşınırız. Burayı derneğimize ve hemşerilerimize yakışır bir şekilde dizayn edeceğiz”…
İYİ BİR YÖNETİM KADROMUZ VAR…
“Yönetim kadromuzda bulunan bütün arkadaşlarım birbirinden değerli ve Gölköy hassasiyeti olan arkadaşlarım ve Gölköy ve halkımızın menfaatlerinin olduğu her platformda taşın altına ellerini koyabilecek insanlar. Ben yine sizin aracılığınızla bütün arkadaşlarıma gösterdikleri özveri ve hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Sosyal sorumluluk anlamında hepsi de duyarlı arkadaşlarımız ve iyi bir ekibimiz var. Bu ekibimizle bu zamana kadar sergilenememiş aktif çalışmaları inşallah bu dönemde olumlu bir yöne çevireceğiz. Dernekçilik bir ekip işidir ve bizim ekibimizin de ben başarılı olacağına inanıyorum. Çünkü hepsi birbirinden değerli, ve heyecanlı arkadaşlarımız. Ben bu vesileyle tekrar tüm hemşerilerime yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyor, hemşerilerimizin bizlere güvenmesini ve bizleri takip etmesini istiyorum” dedi.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu