Reklamı Geç
Advert

BBP 1. Sıra Milletvekili Adayı Perihan Demir Ersoy: “Ülkem İçin Elimi Değil, Canımı Veririm”

28 Eylül 1965 yılında Erzurum' da doğan, aslen Ahıska Türkü olan Ersoy Ordu’nun yakından tanıdığı yine bir başka BBP’Li Av. Vejdet Ersoy’la birlikte partinin kuruluşundan bugüne BBP’sinde birlikte siyaset yapıyor.

BBP 1. Sıra Milletvekili Adayı Perihan Demir Ersoy: “Ülkem İçin Elimi Değil, Canımı Veririm”
BBP 1. Sıra Milletvekili Adayı Perihan Demir Ersoy: “Ülkem İçin Elimi Değil, Canımı Veririm” MERAL SONGER
Bu içerik 1303 kez okundu.

 

26. Dönem Ordu Milletvekilliği için BBP’sinden birinci sıra adayı olan, partisinin kurulduğu günden bu yana çeşitli kademelerinde görev alan Perihan Demir Ersoy siyaset yaptığı partisinin çizgisinden ödün vermeden Kadın Kolları Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyesi, İl Delegesi, iki kez milletvekilliği adaylığı ve iki kez de İl Genel Meclisi adayı olarak görev yaparak tam bir görev kadını olduğunu belirterek Ordu’nun birçok sorunu bulduğunu ve Ordu’da yaşayan biri olarak bu sorunların çözümüne katkı sağlamaya talip olduğunu belirtti…
DOĞUŞ/Özel Haber
28 Eylül 1965 yılında Erzurum' da doğan, aslen Ahıska Türkü olan Ersoy Ordu’nun yakından tanıdığı yine bir başka BBP’Li Av. Vejdet Ersoy’la birlikte partinin kuruluşundan bugüne BBP’sinde birlikte siyaset yapıyor.
Ersoy gazetemize yaptığı açıklamada neden aday olduğunu, hedeflerini ve hayatını ise şöyle özetliyor: “Erzurum doğumluyum, aslen Ahıska Türküyüm. İlkokuldan sonra yatılı kuran kursunda okudum. Orta okul ve liseyi dışarıdan sınavlara girerek bitirdim. Başörtüsü yasağı yüzünden defalarca mağdur oldum. Halk eğitim kurslarına katıldım. Dikiş-nakış, El sanatları, makrome ve çiçek kurslarından belge aldım... Başımı açma konusunda sürekli uyarı alıyordum. Buna rağmen hiçbir kursu yarım bırakmadım ve belgelerimi hep başörtülü resimle aldım... Daha sonra Osmanlıca ve Ebru kursuna katılarak sertifika aldım. 3 defa Üniversite sınavına girdim ve kazandım... İçimde tek uhde kalan şey ise bir üniversiteyi bitirmek... İnşaallah bunu da başaracağım. Bir süre köşe yazarlığı yaptım... Basılmaya hazır ellinin üzerinde şiir ve deneme yazılarım var. 6 haziran 1991 yılında evlenerek Orduya geldim. İki erkek ve bir kız çocuğu annesiyim. Yaklaşık 12 yıl Ordu merkeze bağlı yemişli köyünde, 12 yıldır da Ordu merkezde ikamet etmekteyim. Büyük Birlik Partisi kurulduğundan beri aktif siyasi hayatım bu partide devam etmektedir. Bu güne kadar çizgimden asla ödün vermeden Ordu’da BBP’sinde Kadın Kolları başkanlığı, İl yönetimi ve İl delegesi olarak görev aldım. 2 defa Millet vekili ve 2 defada İl Genel meclisi adayı oldum. Benim çocuklarım bu şehirde doğdu, bu şehirde okudu. Ben bu şehrin esnafından alışveriş yapıyorum. Bu şehrin sokaklarında dolaşıyorum. İstedim ki ömrümün yarısını geçirdiğim bu şehir için kalıcı bir şeyler yapayım. Buradaki kadınların sesini duyurup, sorunlarına çare bulayım. Bu güzel şehrin insanlarına ve çocuklarına yaşayabilecekleri daha güzel bir şehir bırakmak için çabalayayım. Gençlerimize eğitim ve spor alanında kendilerini yetiştirecekleri bir çok alanda yardımcı olayım. Yaşlılarının tecrübelerinden faydalanıp, onları bir kenara atılmış olma hissinden kurtarayım” dedi.
ÜLKEM VE MİLLETİM İÇİN ELİMİ DEĞİL, CANIMI SEVE, SEVE VERİRİM…
“Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum ortada, siyasi çekişmeler, iç ve dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlar malum ve bugünün siyasetçileri günü kurtarma adına ülkemizi büyük bir siyasi çıkmaza sürüklemektedirler. Ben ülkem ve milletim ve bayrağımız söz konusu olduğunda canımı bile feda etmeye hazırım. Bu gün ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bugün yapılan haksızlık, hukuksuzluk ve adaletsizlik toplumun birçok kesiminde büyük hasarlar meydana getirmiştir. Haksızlık karşısında susup dilsiz şeytan olmamak için mücadele edeceğim. Her seçimde önümüze konulan bu seçim barajını kaldırmak için uğraşacağım. Ben bir kadın milletvekili adayı olarak kimseye güvenip bu yola çıkmadım. Kimseye de diyet borcum yok... İstedim ki; Kabeyi tavaf etmek için yola çıkan karınca misali yolum, Nemrut' un ateşine su taşıyan kuş gibi safım belli olsun... Dilim döndükçe doğruya doğru, yanlışa yanlış demek istiyorum... Dün başka, bugün başka söylemler içinde olanlara tek sözüm var... Dün de HAK’ın ve HAKLI'nın yanında idim, bu gün de... Ahval ve şartların beni onurumdan taviz verecek bir duruma getirmesindense, ölmeyi tercih ederim. Akıllı, düşünen, araştıran, tek televizyon kanalı izlemeyen, tek gazeteyi okumayan, iyinin karşısında kötünün, güzelin karşısında çirkinin, haram ile helalin muhasebesini yapabilecek ve de kul hakkından korkan insanların oylarına talibim ve birinci sıradan milletvekili adayı olan tek bayan adayım. Bu şehre, bu ülkeye hizmet etmek istiyorum ve tüm Ordu’lu hemşerilerimden destek istiyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu