Reklamı Geç
Advert

26. DÖNEM AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYADAYI HAYRULLAH KARADENİZ'DEN AÇIK MEKTUP

Ak parti 25. dönem Millet vekili aday adayı Hayrullah Karedeniz 'de bu gün 26. dönem aday adaylığı başvurusunu Ankara'dan yaptı. Özellikle içinde bulunduğumuz şu günlerde Hayrullah Karadeniz'i hem Asker kökenli , hem hukukçu hemde Ak partiye gönül verip hizmet etmiş birisi olarak mecliste görmeyi temenni ediyoruz..

26. DÖNEM AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYADAYI HAYRULLAH KARADENİZ'DEN AÇIK MEKTUP
26. DÖNEM AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYADAYI HAYRULLAH KARADENİZ'DEN AÇIK MEKTUP MERAL SONGER
Bu içerik 1861 kez okundu.
 1. VE 26. DÖNEM AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYADAYI HAYRULLAH KARADENİZ'DEN AÇIK MEKTUP 

 

 

 1. AK Parti Genel Başkanlığı ve Merkez Yönetimine, 

 1. ORDU İl ve İlçe Teşkilat Başkanlıklarına, 

 1. Ordu İli 25. Dönem Mv. Seçimleri AK Parti Mv. Ve Aday Adaylarına, 

 1. ORDU Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıklarına, 

 

 

MV. SEÇİMLERİ ORDU İLİMİZ AK PARTİ ADAY TESPİTİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİM 

 

Sadece Ülkemizin değil bütün Türk ve İslam aleminin yegane ümit kaynağı durumunda olan AK Partinin TBMM 26. Dönem milletvekili seçimleri için adayların tespit edilmesinin ne kadar mühim olduğu, 25. Dönemde yapılan hatalar sonucu elde edilen sonuçlar ve gelişen olaylarla ortaya çıkmış bulunmaktadır. Milletimizin geleceğini ilgilendiren bu seçimde, Parti yöneticilerimize 25. Dönem seçimlerinde yapılan hataların tekrarlanmaması gibi çok önemli bir görev ve misyon yüklemektedir. 25. Dönemde aday adayı olarak kervana katılarak çalışmış bir kişi olarak bu görüş ve tespitlerimi siz değerli yönetici ve arkadaşlarımla paylaşmayı bir görev addediyorum. Yeri geldiğinde, Partimize zarar vermeden dar çevrede pek çoğunu ifade ettiğim bu görüşlerimin dikkate alınmasını Partici Siyasetin dışında gönülden AK Parti hareketine ve davasına bağlı bir kişi olarak dikkate alınmasını ümit eder, artık Türk İslam Kamuoyunun ortak davası haline gelmiş olması nedeniyle de medya aracılığı ile bu görüşlerimi -Herşey için geç olmadan- KAMUOYU ile paylaşıyorum. Özgeçmişim itibarıyla dolu dolu geçen 60 yıllık ömrümün sonunda, halihazır birikimimle, diğer arkadaşlarımı rencide etmemek adına, görev talep etmenin utanılacak bir şey olduğu kültüründen gelen bir kişi olarak, bazı adayların “Ben Yaparım- Ben Ederim” gibi iddialı söylemleri karşısında utancımı ifade ederken, bu seçimlerde hak ve hakikati daha kararlı bir şekilde ortaya koymak üzere, -kendi menfaati için konuşuyor- ithamına muhatap olmamak için “Adaylık Başvurusu Yapmayı Düşünmediğimi” peşinen belirtmekte yarar görüyorum. Esasen 60 Yaşına ulaşmış Asker, Hukukçu, Yönetici ve İş Adamı kimliğimle, 12 Mart ve 12 Eylülü asker olarak yaşamış, Süleyman Efendi Hazretlerinden Saidi Nursi Hazretlerine, Üstad Necip Fazıl'dan, Necmettin ERBAKAN'a yakın manevi ve siyasi tarihimizi “Hakkel Yakin” teneffüs etmiş, AK Parti tabii liderini ve kurucu kadrosunun ekserisini yakından tanımış ve beraber çalışmış birkişi olarak ömrümün son deminde, davamı temsil eden partimizin şahsıma ihtiyaç duyabileceğini, bu seçimlerin benim için son bir fırsat olduğunu bile bile bu yolu tercih ediyorum. Bir kısım özel ilişkiler ve konjonktürel fırsatları gerçekleştirmeden aday olmanın imkansızlığını da maalesef görmekteyim. Daha ziyade mensubu sayıldığım (?) bir dini cemaatin(*) “Evrensel Üst Akıl” ile gönüllü birliktelik veya zaruri itaatkarlık içersinde olması da listede yer almamın en büyük engellerinden olduğunun da şuurundayım. 

 

 1. ORDU'da AK Parti 2011 Seçimlerine göre “Gülyalı-Altınordu-Perşembe-Fatsa Sahil İlçelerinde”   Ortalama %10'luk Oy Kaybı Meydana Gelmiş ve Bu Oyların Hemen Tamamı CHP'ye Geçmiştir  : Ordu, Doğu Karadeniz'in sosyal bakımdan merkez sosyal demokrat (Merkez Sol) seçmenin bulunduğu İlidir. Nitekim Merkez Belediye başkanlığı 2014 seçimlerine kadar hep sol partilerden seçilmiştir. Buna rağmen Merkezden gösterilen iki adayımız da (Sn. Oktay ÇANAK ve Sn. Ayşe Nilgün TOMAKİN) bu kesimlerle teması en alt seviyede kurabilecek profilde kişiler olmuşlardır. Seçimlerin hemen öncesinde meydana gelen Sn.İdris Naim ŞAHİN vakasının ardından yapılan yerel yönetim seçimlerinde 20'de 20 başarı gösterilmesi üzerine, bu başarının mimarı olarak görülen Sn. Enver YILMAZ'ın seçimleri tabiri caizse “Çantada Keklik” olarak görmesi ve Genel Merkezin de buna destek vermesi sonucu, Enver Bey'in yakın mesai arkadaşları olma özellikleri, (Göstermelik ve Güdümlü) temayül yoklamalarından yürütülen algı yönetimi ile birlikte bu değerli arkadaşlarımız aday gösterilmişler, bunun tabii sonucu olarak da, değerlerin yerinde değerlendirilmemesi sonucu, “Enver- Oktay-Tomakin” üçlüsü olarak seçim yenilgisi kaçınılmaz hale gelmiştir. Tarihinde İlk kez milletvekili çıkaracak olan “Perşembe İlçesi” adeta kendi adayına oy vermemiştir. Sn. Oktay ÇANAK'ın “Paralel Yapı” ile irtibatlı olduğu iddiası da ayrıca seçim yenilgisinin yerel etkenlerinden birisi olarak gerçekleşmiştir. Sn Numan KURTULMUŞ'un Ordudan aday gösterilmesi, “Milli Görüş” geçmişi nedeniyle beklenen “Doping” etkisini gösterememiştir. Acizane tespitim, üstün bir çok vasıflarının varlığını teslim etmekle birlikte, Sn Numan KURTULMUŞ, Ordu seçmeninin beklediği liderlik vasıflarına sahip bir kişilik olmadığı, Balıkçı ve Fındık Üreticisi Halkımız ile temas kurabilecek özelliğe sahip olmadığı bir gerçektir. Bırakınız yüzbinlerce vatandaşla temas kurmayı 50 cıvarındaki aday adayına bile ulaşamamış, birçoğunun Partiye küsmesini engelleyebilecek “Bir Selamı” dahi gerçekleştirememiştir. Yani Sn.Numan KURTULMUŞ, üstün vasıflarıyla çok iyi bir Büyük Kent adayıdır. Ordu Büyükşehir olsa da henüz büyük bir kent değildir.  

 1. Fatsa Alt Bölgesinde; Uygun Adayla Halkın Karşısına Çıkılamamıştır: Ellinin üzerinde aday adaylarından birisi olarak bütün ilçeleri dolaşıp gördüm ki; Sn.İhsan ŞENER, saygıdeğer kişiliği ve İlçesi Kumru'da sevilmesi gibi güzel hususlar dışında milletvekilliği döneminde, halk ile temas kuramamış ve gerçek seçmen olarak gördüğü “Genel Merkez” ve Sn.Enver YILMAZ dışında, gerek Fatsa Bölgesinde, gerekse Ordu Merkez Alt Bölgesinde halkta karşılığı olmayan bir milletvekilimizdir. Bütün İlçeleri kapı kapı dolaşan aday adayları, halihazır milletvekili olmanın rahatlığı içinde hareket eden Alt Bölge milletvekilimizin tekrar listede olmaları karşısında hayal kırıklığına uğramışlardır. Teşkilatta emeği olan Sn.Hamide AYDEMİR gibi, Halkta karşılığı olan Sn.Abdülhamit Bakan gibi adaylarımız, göstermelik temayül yoklamalarının dahi dikkate alınmaması ve işin ANKARA'da bitmesi gibi fikirlerle motivasyonlarını kaybetmişlerdir. Fatsa Bölgesi için, her türlü etkinliğe katılan, diğer aday adayları, teşkilat ve halk tarafından sevilen ve Ankara Bürokrasini de tanıyan Sn.Ergün TAŞÇI'nın seçilecek yerden (5.sıra Hariç) aday gösterilmesi bölgede oylarımızı artıracağı kanaatindeyim. 

 1. Teşkilat ve STK Temayül Yoklamaları, Yapılış Şekli İtibarıyla Fayda Yerine Zarar Getirmiştir:  Daha ilk günden itibaren Ordu İl ve Merkez İlçe teşkilatları ile Belediye Başkanları iki adaya odaklanmış, diğer adaylar adeta aşağılanmıştır. Bunda ORDU Parti teşkilatlarının bütünüyle Sn.Enver YILMAZ tarafından belirlenmiş olması, O'nun da Sn. Oktay ÇANAK ile Sn.Ayşe Nilgün TOMAKİN'i açıkça desteklemesi sonunda yapılan antidemokratik temayül yoklamaları, diğer Aday adaylarının özellikle Sn.Oktay ÇANAK'a karşı bir olumsuz tavır içine girilmesine neden olduğu gibi, aday adaylarının ön plana çıkma endişesiyle seçim çalışmalarında arka plana itilmiştir. Maalesef Sn.Numan KURTULMUŞ da bu duruma seyirci kalmakla yetinmiştir. Bu olumsuz hava dalga dalga seçmene yansımıştır. 

 

SONUÇ VE ÖNERİLER: 

 1. Aday adayları listeye alınmamış olsalar bile seçim çalışmalarında az-çok herbirinin seçmende karşılığı olmaları nedeniyle, Seçim Çalışmalarına Aktif Olarak Katılımları Sağlanmalıdır. Listede yer alan ve seçilen kişiler bilmelidirler ki diğer aday adaylarının desteği olmadan partinin başarılı olması mümkün değildir. Partilerimiz genç olduğu dikkate alınarak halkı teşkilattan ziyade aday adayları temsil etmekte olduğu gözden kaçırılmamalıdır. 

 1. Ordu'ya merkezden güçlü ve karizmatik bir aday atanacaksa, milli görüş geçmişli değil, sosyal demokrat veya ülkücü geçmişi olan bir kişi atanmalıdır. 

 1. Mevcut adaylar başarılı olamamışlardır. Bu nedenle büyük olçüde liste yenilenmelidir. 

 1. Kadın aday- genç aday konusunda ısrarlı olmak yerine, en azından bu seçime mahsus  olmak üzere halkla teması olan adaylar tercih edilmelidir. 

 1. Mümkünse bütün aday adayları bir araya getirilip seçici komisyon önünde kendilerini tanıtmalı, karşılıklı kıyas imkanı sağlanmalıdır. Bu şekilde listeye giren adaylar listeye giremeyenler tarafından takdir görecektir. (Son seçimde listeye girmesi istenen iki aday öncelikle kendini tanıtıp başkan ve yöneticilerle birlikte mazeret ileri sürerek salondan ayrılmışlardır. Bu diğer adaylara yapılan büyük bir saygısızlık olmuştur.) 

 1. Listeye giremeyen aday adaylar, istemeleri halinde, profilerine uygun, ihtiyaç duyulan parti ve bürokrasi kadrolarında değerlendirilmelidir. Bu şekilde aynı zamanda Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız tarafından verilen sözler, alt kademe yöneticiler tarafından takip edilerek yerine getirilmiş olur.  

 1. Her iki seçim için başvuruda bulunan aday adaylarından, listeye giremeyip bedelii iadesini talep eden aday adaylarının başvuru bedellerinin iade edileceği ilan edilmelidir. 

Saygılarımla, 

 

Av.Hayrullah KARADENİZ 

26. Dönem Mv. Aday Adayı 

 

 

(*) Kur'an Kursları Teşkilatı 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu