Reklamı Geç
Advert

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 93.YILDÖNÜMÜ YARIM YAMALAK KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıldönümü, kutlandı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 93.YILDÖNÜMÜ YARIM YAMALAK KUTLANDI
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 93.YILDÖNÜMÜ YARIM YAMALAK KUTLANDI MERAL SONGER
Bu içerik 538 kez okundu.

 

Milli duygulara, birlik ve beraberliğe çok daha fazla ihtiyacımız olan bayramlarımızın kutlanılmaması için bahaneler yaratanlar,bundan 1 hafta önce Malazgirt zaferini kutlamakta hiçbir sakınca görmemişlerdi. Acaba o zaman terör olayı yokmuydu?..

 

 Başbakanlığın, 2015/6 sayılı Genelgesinde, “Son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul şeklinde icra edilmesi; diğer şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetlerinin yapılmaması uygun görülmüştür” denilmesi üzerine, İl Kutlama Komitesince hazırlanan ve kamuoyuna duyurulan ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümü Kutlama Programı’nda yer alan;

Saat 10.00’da Ordu Lisesi önünde yapılacak Kutlama Töreni ile saat 19.00’da Ordu Kültür Sanat Merkezinde yapılacak Resepsiyon, Başbakanlığın 2015/6 sayılı Genelgesi üzerine iptal edildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "Ulusal ve Resmi Bayramlar İle Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği çerçevesinde Zafer Bayramı, 30 Ağustos günü 2015 Pazar günü saat 07:00'da başlayarak saat 24:00'da sona erecektir. Bayramın başlangıç ve bitiş saatleri arasında resmi kurumlar bayraklarla donatılacaktır.

İlimizde gerçekleştirilecek 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları ile ilgili olarak, Başbakanlığın 28.08.2015 tarih ve 29459 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan genelgesinde; son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul şeklinde icra edilmesi, diğer şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetlerinin yapılmamasının uygun görüldüğü belirtilmiştir. "

 

 Ordu'daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının ilki, Şarkiye Mahallesi'ndeki Atatürk Anıtı'nda yapıldı. Burada yapılan törende, Ordu Vali Vekili Ahmed Akın Varıcıer, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Garip Gümüş ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av.Ahmet Coruh tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile Atatürk Anıtı’ndaki tören sona erdi.

Atatürk Anıtı'ndaki çelenk sunma töreninin ardından, Valilik Makamında, Vali Vekili Ahmed Akın Varıcıer, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Garip Gümüş ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av.Ahmet Coruh tebrikleri kabul etti.

Valilik Makamı’nda gerçekleşen tebrikat töreni ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü kutlamaları sona erdi.

Yarım yamalak yapılan bu kutlama programına Vali vekili ve Belediye Başkan yardımcılarının katılması dikkatlerden kaçmadı. Acaba bu kutlamalar esnasında sayın valim İrfan Balkanlı oğlu ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım  Enver Yılmaz nerede idi ..

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu