Reklamı Geç
Advert

Jandarma Teşkilatının 176.Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Protokolde ki yeri boş kalan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın Proğra ma katılmaması 'da gözlerden kaçmadı

Jandarma Teşkilatının 176.Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
Jandarma Teşkilatının 176.Kuruluş Yıldönümü Kutlandı MERAL SONGER
Bu içerik 644 kez okundu.

 

 

İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene Vali İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Uslu, Baro Başkanı İlhan Kurt, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile askeri yetkililerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay’ın Jandarma Teşkilatı’nın 176’ıncı kuruluş yıldönümü münasebetiyle yayınladığı mesajların okunması ve jandarma teşkilatının tarihçesinin Jandarma Yarbay Atamer Yeşil tarafından okunmasıyla devam etti.

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Jandarma Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Görev yaptığımız her yerde jandarma teşkilatı en yakın mesai arkadaşlarımız olmuştur. Jandarma teşkilatı askeri eğitim bakımından Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı, emniyet ve asayiş bakımından ise kolluk hizmetlerinde Valilik ve İçişleri Bakanlığına bağlı, adli olaylarla ilgili de Adliye teşkilatıyla yakından irtibatlı olarak görevlerini yürütüyor. Memleketimizin dört bir yanında ve ülke topraklarının yüzde 90’nında emniyet ve asayişi Jandarma teşkilatı sağlar” diye konuştu.

“Güven ve huzur içinde yatabiliyorsak, memleketimizde huzur ve sükun varsa bunu büyük oranda jandarma teşkilatına borçluyuz” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Jandarma teşkilatı son dönemde modernleşme ile beraber halkla da iç içe bir teşkilat konumunda. Artık, bir çok ülkede jandarma teşkilatı kurarak, orada onlara eğitim veriyoruz. Yolda kalanlara, yardım isteyenlere kadar her konuda ilgi ve desteğini asla esirgemiyorlar” dedi ve Jandarma Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıldönümünü kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Garnizon Komutanı Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak ise yaptığı konuşmada, ”Başarılarla dolu 176 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Ordu İl Jandarma Komutanlığı bir motosiklet, bir trafik timi, bir zırhlı kobra unsuru, 9 araç, silah ve gereçlerle takviye edilmiştir. 176 yıldır fedakarca, kahramanca hizmet eden tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu kanun ordusu olan Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli adına hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, emniyet ve asayiş hizmetlerinde göstermiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı Korgan İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Üsteğmen Ali Yıldız, Akkuş Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı Jandarma Başçavuş Mehmet Falay, Altınordu Uzunisa Jandarma Karakol Komutanlığı 2. Asayiş Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Çavuş Mustafa Coşkun ile Ünye Tekkiraz Jandarma Karakol Komutanlığı 1. Asayiş Yardımcı Uzman Jandarma Kıdemli Başçavuş Oğuzhan Çiftçi’ye ödülleri Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. Yıldönümü dolayısıyla hazırlanan program Jandarma’nın tanıtım stantları gezilmesi ve kokteyl ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu