Reklamı Geç
Advert

ENGELLİLER SESLERİYLE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Ordu da bir ilk yaşandı.

ENGELLİLER SESLERİYLE GÖNÜLLERİ FETHETTİ
ENGELLİLER SESLERİYLE GÖNÜLLERİ FETHETTİ MERAL SONGER
Bu içerik 787 kez okundu.

 Ordu Yöre Haber Gaztesi,TSD Ordu şubesi ve Ordulu Grup Tek in ortaklaşa projesi olan ‘engelleri aşalım türkülerle coşalım’ isimli yarışma Tesk Otel ,avizeli salonda yapıldı.%40 ve üzeri engelli olan 20 kişinin katıldığı ve elemelerin 5 ay sürdüğü yarışma yapılan final gecesiyle sona erdi.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye engelliler derneği ordu şubesi başkanı Selma Gül ser: müzik ruhun gıdasıdır engellilerimizin toplumda bizde varız demenin çok güzel bir yolu olacağını düşündüğümüz için böyle bir yarışma yapmaya karar verdik. Bizlerin yanında olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.66 tane dernek şubemize de bu yarışmayla öncü olmak istiyoruz. Engellerimiz birlikte aşalım’ dedi.

 

Jüri üyeliğini Ordulu sanatçı şenel Gök TRT koro şefi Tuncay İnan, Güzel sanatlar fakültesi dekanı Sabri Yener ve Zara ile düet yapmış olan görme engelli İsmail Yılmaz ında gözetmenliğini yaptığı gecede yarışmacılar ikişer türkü okudular. İki  bölüm halinde yapılan elemelerde finale kalan 6 yarışmacı kıyasıya yarıştı..

Altın ordu belediye başkanı Engin Tekintaş gecede yaptığı konuşma geceyi düzenleyenlere teşekkürlerini sunarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olacağız dedi.

Geceye katkılarından dolayı TSD ordu şubesi adına 20 ilçe belediye başkanlarına Altınordu belediye başkanı Engin Tekin taş ve başkan yardımcılarına, Altaş TV ,kanal 52 TV, Ordu TV,Yed  Elektrik dağıtım AŞ., ,Medicalpark Ordu hastanesi, Altınordu ziraat odasına, esnaf odaları başkanı  Aydın bostancı oğluna Tesk otel müdürü levent Öztürk, Yeditepe cerrahi tıp merkezi av. Hayrullah Karadenize,eği timci Emine Uysal, Fatsa Aydemir ticaret Hamide Aydemir Demir ,Melissam Gül dalı kuaförü Emine Güzelsu ,Kumru Metro, Tinci ticaret Yaşar Tinci ye, Fatsa Coşkun ticaret Muammer Coşkuna. ..Hüner pastanesi ve Unpam pasta hanelerine teşekkür ve plaket sunuldu..

Gecenin sonunda yarışmacı Onur Gürsoy1. Güner Kurnaz 2. TSD Ordu şubesi başkanı Selma Gülseren 3. Oldu. Finalde dereceye girenlere  çeşitli ödüller verildi..

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu