Reklamı Geç
Advert

ORDU-GİRESUN HAVA LİMANI UÇUŞLARA HAZIR

Vali İrfan Balkanlıoğlu, bugün sabah saatlerinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile birlikte 22 Mayıs 2015 Cuma günü saat 14.00’de, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla açılışı gerçekleştirilecek Ordu-Giresun Havalimanı’nda incelemelerde bulunarak, açılış hazırlıklarını yerinde inceledi.

ORDU-GİRESUN HAVA LİMANI UÇUŞLARA  HAZIR
ORDU-GİRESUN HAVA LİMANI UÇUŞLARA  HAZIR MERAL SONGER
Bu içerik 886 kez okundu.

 

 

            Vali İrfan Balkanlıoğlu, daha sonra Ordu-Giresun Havalimanı’na gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve beraberindeki Giresun Valisi Hasan Karahan ile birlikte Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki incelemelerini sürdürdü.

 

            Ordu İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Gülyalı Kaymakamı Mehmet Akif Köse, Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen’in de yer aldığı incelemelerde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan ve yüklenici firma yetkililerinden Ordu-Giresun Havalimanı inşaatının son durumu hakkında bilgi aldılar.

 

            Ordu-Giresun Havalimanı inşaatının pist, apron, terminal binası, kule ve diğer birimlerini gezen ve incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve Vali İrfan Balkanlıoğlu, 22 Mayıs 2015 Cuma günü gerçekleştirilecek açılış töreninin yapılacağı alanda da incelemelerde bulundu ve alınan tedbirleri gözden geçirdi.

 

            Ordu ve Giresun Valileri ile birlikte Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Ordu-Giresun Havalimanı, hep rüyasını gördüğüm bir yatırımdı. 1996 yılında Ordu ve Giresun halkı kendi arasında para toplayarak, havalimanı inşaatını başlatıyorlar. Tabi bu tür büyük yatırımlar vatandaşın katkılarıyla olması mümkün değil, son derece profesyonelce yapılması gerekiyor. Cenabı-ı Alllah’a hamdolsun bugün rüya gerçekleşti. Bütün haşmetiyle Ordu-Giresun Havalimanı şu an itibariyle tamamdır. Yapılan sadece temizliktir. İnşallah Cuma günü görkemli bir açılışla, bu yatırımın ihtişamına yakışır bir şekilde sayın Cumhurbaşkanımızın ve sayın Başbakanımızın teşrifleriyle açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

               

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu