Reklamı Geç
Advert

BAŞKAN TEKİNTAŞ, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN TEKİNTAŞ, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ MERAL SONGER
Bu içerik 619 kez okundu.
Advert

 

 

Düzenlenen kahvaltıya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yanı sıra Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz, Fatih Evli,  Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Nurullah Yaldız, Altınordu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç, Altınordu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Nusret Aykut,  Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın,  19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu Radyo TV Gazetecileri Derneği Başkanı  Birol Yılmaz, Ordu İnternet Gazetecileri Medya İletişim ve Bilişim Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ 5 YILLIK SÜREDE 50 YILI İNŞA EDECEK ADIMLAR ATIYORUZ”

Programda konuşan Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 5 yıllık sürede 50 yılı inşa edecek adımlar attıklarını söyledi.

Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada, “Bugün Altınordu Belediyesi’nin 1’inci yılı olması dolayısıyla sizlerle  bir araya geldik. Bir süreci yaşıyoruz. 30 Mart 2014 seçimlerinden önce milletimize ve sizlere sunduğumuz proje ile sandık başına gidildi. 30 Mart akşamında yeni bir değişim ve dönüşümün olabileceği Ordu’nun ilk Büyükşehir sınavının da olduğu 19 İlçede seçime gidildiği bir neticenin beklentisi içerisinde tüm siyasi partiler çalışma yaptılar. Milletimiz sandık başına gittiğinde bizim verdiğimiz mesajları bizim sunmuş olduğumuz projeleri doğru olduğunu ifade edecek bir neticeyi AK Parti olarak Büyükşehir ve 19 İlçemizde neticeyi millet tayin etti ve 20’de 20 sloganı ile çıktığımız yolda başarımızı tescilledi. Biz onlara hizmetkar olarak 31 Mart sabahından itibaren görev ve sorumluluğu üzerimize aldık. 31 Mart Sabahı geride ne söylediğimizi unutmadan geleceğe nasıl yürüyeceğimizi inşa etme süreci başlamış oldu. Biz bu beş yılda gelecek 50 yılı inşaa edecek adımlar atıyoruz” diye konuştu.

“BETON YOL HAYAL DEĞİL, PROJEYDİ”

Şuana kadar 25 Kilometresi tamamlanan “72 Mahalleye 72 Kilometre Beton Yol” Projesi hakkında konuşan Başkan Tekintaş, “Beton yol bizim için hayal değil, projeydi. Biz kalıcı bir çözüm üreterek 15-20 yıl bir daha uğranmasın diye satıh kaplamadan çok mutlaka beton yola ağırlık verelim dedik. Çünkü bizim bu mahallelerimiz ya heyelandan ya yağmur suyundan yada milletimizin yola önem vermemesinden  dolayı yaşanan sıkıntı nedeniyle koruma altına alınamıyordu, dolayısıyla ‘beton yoldan başka çözüm yok’ demiştik. Altınordu İlçesi 4 Bin Km yol ağına sahiptir. Biz İl Genel Meclisi Başkanlığımız döneminde yani 5 yılda 90 Km, bir önceki dönemde 60 Km yani 10 yılda 150 km beton yol yapılmış. Sadece bu yıl 2015 yılı içerisinde bu hayali projeye dönüştürdük ve 72 Kilometre beton yolu Mayıs ayı sonuna kadar tamamlayacağız. Şuan da 25 Km’yi geçmiş durumdayız. Millet-Devlet İş Birliği ile 2015 yılı içerisinde 85 Km beton yol yapıyoruz. Bu ilçenin belli bir periyodda artık ulaşım ile ilgili probleminin olmadığı şehirde olduğu gibi dış mahallelerimiz de de evinin kapısına kadar beton yol gitmiş vatandaşlarımızın ayağına çamur değmeden evine gireceği bir ortam oluşturmak istiyoruz. Bu hayal değil, hayal olmadığını ispat ediyoruz. “ şeklinde konuştu.

 

 

“MİLLETİMİZE MODERN BİR BİNADA HİZMET VERECEĞİZ”

Yeni Mahalle’de devam eden Altınordu Belediyesi Hizmet Binası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Tekintaş, “ Belediye Hizmet Binası ile ilgili çalışmalar başladı. Hedef çok kısa bir sürede iki katın karkasını atacağız. Karkası atar atmaz kaplamayı yaptıktan sonra çatıyı yapıp ile işimiz çok modern, çok özel bir binada vatandaşımıza hizmet vermektir.  Buda çok özel ve kalıcı projelerimizden bir tanesidir. Yaklaşık 16 bin metre kare kapalı alan oluyor. Bunun 4 bin metrekaresi otopark olarak kalacak. 3 Bin metre karesi Pazar yeri olarak, üzerindeki 3 bin metre karede 90 iş yeri olacak. Rus Pazarı’nda ve Çarşamba Pazarı esnafımızı bu alanda toplayacağız. Üst katında da 4 bin 800 metre karelik alanı da arşiv ve belediye binası olarak inşa ediyoruz.  1200 metre karelik bir alanda da bayanlara yönelik planladığımız projeyi hayata geçireceğiz. “ şeklinde konuştu.

“ SİZ BASIN MENSUPLARINA İHTİYACIMIZ VAR

 “Nüfusu 200 Bin’in üzerinde olan bir ilçede yaşıyoruz. Ordu'nun en gözde ilçesi ve Büyükşehir’in merkezi olan bir ilçedeyiz” diyen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Dolayısıyla havaalanı hayata geçtikten sonra 200 bin olan nüfusumuz otomatik olarak da artacak ve milletimiz bizden daha fazla hizmet bekleyecekler. Biz bu dönem içerisinde ve bundan sonraki dönemlerde yapacağımız çalışmalarda sizlere oldukça ihtiyacımız var. Bu konuları sizlere aktarıyoruz ki milletimize sizlerin vasıtasıyla en iyi şekilde duyuru yapabilelim. Altınordu ilçemizi daha da yeşil hale getirmek amacıyla çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Şuana kadar 61 parkımıza 5 yeni park ilave ederek sayımızı 66'ya çıkartacağız. Bunlar bizim değişim ve dönüşüm için attığımız önemli adımlardan birisidir” ifadelerini kullandı.

“NİKAH SALONU PROJEMİZ İHALEYE ÇIKIYOR”

Nikah salonu projesinin yakın bir tarihte ihaleye çıkacağını kaydeden Başkan Tekintaş, "Altınordu Belediyesi olarak bir nikah salonu projemiz var. Altınordu ilçemizin belki de en temel ihtiyaçlarından birisi olacak olan bu projenin de yakın zaman içinde ihaleye çıkacağız ve bu projemizin startını vereceğiz.  Bunları gerçekleştirirken hedefimiz, geleceği inşaa etmek olacak. Hedefimiz, sadece bugünü değil geleceği düşünerek çalışmalarımızı yürütmek olacaktır. Baskı Beton kaldırım çalışmamızı kısa bir süre içinde hayata geçireceğiz. Bunun ile ilgili olarak ihalemizi yaptık. Süreci bekliyoruz. Bu konuda Altyapı Koordinasyon Merkezi’nin belediye olarak bize şu bölgeler hazır dediği her yerde Alt yapı ve üst yapı çalışmamızı bir anda yapıp bitirebilecek konumdayız. Yedaş'a bu konuda önemli görev düşüyor. Onlara bu konuda görüşmelerimiz tamamladık. Bu yıl onlarda 17 milyonluk bir yatırım ile sahaya girdiler ve çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayacaklar. Aynı şekilde Doğalgaz firması ile de görüştük onlara da bu isteğimizi dile getirdik. Onlarda bu çalışmalarını hızlı bir şekilde yapacaklar ve biz onların çıktıkları her alanda çalışmalarımızı sürdüreceğiz kaldırım ile yolu sorun olmaktan çıkartacağız” şeklinde konuştu

 Başkan Tekintaş konuşmasının ardından basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Refüje çarpan otomobil sürücüsü hayatını kaybetti
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı
Boşandığı karısını yanıcı madde dökerek yaktı