Advert

PTT’nin 176. Kuruluş Yıldönümü Ordu da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlama programına, Ordu PTT Başmüdür Vekili Şenel Yücel ve PTT çalışanları katıldı.

PTT’nin 176. Kuruluş Yıldönümü Ordu da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
PTT’nin 176. Kuruluş Yıldönümü Ordu da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı MERAL SONGER
Bu içerik 379 kez okundu.
Advert
Ordu PTT Başmüdür Vekili Şenel Yücel başkanlığındaki PTT heyeti, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti.
 
PTT’nin 176. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “PTT’nin kuruluşunun 176. yılının kutlanması etkinlikleri kapsamında PTT Başmüdür vekilimiz ve ekibi bizi ziyaret ettiler. Bu nezaket ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Pul koleksiyonerleri için önemli olan nadide pullardan da getirdiler sağolsunlar. Osmanlının son dönemlerine doğru PTT teşkilatı resmi olarak kuruldu. Öyle önemliydi ki bu teşkilat, bakanlık seviyesinde posta nazırlığının başında paşalar oluyordu. Haberleşmek ve iletişim her şeyin başı savaşta gurbette memleketten haber almak son derece önemli insanlar için. Geçmişte bu işlevini başarıyla yerine getiren PTT, bugün de değişen teknolojiye ayak uydurarak ve kendini yenileyerek insanlarımıza hizmet etmeye devam etmektedir. Ülkemizin köklü kurumlarından birisi olan PTT teşkilatımızın 176. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum” dedi.
 
PTT teşkilatının 1840 yılında kurulduğunu ifade eden Ordu PTT Başmüdür Vekili Şenel Yücel, “PTT, ilk etapta posta nazırlığı olarak kuruldu. Daha sonra çağımıza kadar gelişti. Çağın gereğine uygun şekilde teknolojik alt yapıları yapıldı. Zarar edilecek diye bakılan bir kurum, gelişerek her sene kar edilen bir kuruluş haline geldi. Türkiye’de 40 bin çalışanımız var. Ordu’da da 350 çalışanla iş ve işlemlerimizi en kaliteli şekilde vatandaşın ayağına kadar götürüyoruz. Günümüzün teknolojik gelişmelerine ayak uydurarak kurumumuzu en yükseğe çıkarmak hedefimiz olacaktır “ diye konuştu. 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FATSA İKİNCİ ULUSAL HAMSİ FESTİVALİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ
FATSA İKİNCİ ULUSAL HAMSİ FESTİVALİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ
Alt Gelir Gruplarına Yönelik Konut Projeleri İçin Hazırlık Toplantısı Yapıldı
Alt Gelir Gruplarına Yönelik Konut Projeleri İçin Hazırlık Toplantısı Yapıldı