Reklamı Geç
Advert
Advert

Ordu üniversitesi 10. Yılını Kutladı

2006 yılında 4 Fakülte, 1 Yüksekokul ve 2 Meslek Yüksekokuluyla eğitim öğretim hayatına başlayan Ordu Üniversitesi, 10 fakülte, 3 yüksekokul, 3 enstitü, 10 meslek yüksekokulu ve 20 bine ulaşan öğrenci sayısıyla bugün 10. kuruluş yıl dönümünü sevinç içinde kutadı.

Ordu üniversitesi 10. Yılını Kutladı
Ordu üniversitesi 10. Yılını Kutladı MERAL SONGER
Bu içerik 1156 kez okundu.

 

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan hain terör saldırıları nedeniyle sadeleştirilmiş bir program düzenleyen Ordu Üniversitesi, Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle etkinliklerine başladı. Törene, Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Tevfik Noyan ve Prof. Dr. Ş. Metin Kara, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Ordu Üniversitesinin bugün 10. yılını kutlamasından dolayı çok duygusal ve gururlu olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Yarılgaç, “10 yıl önce kurulan Ordu Üniversitesi benim tabirimle ‘cenin aşamasında’ bir üniversiteydi. Şimdi yeni kurulan akademik ve idari birimleri, her geçen gün artan öğrenci sayısı ile devasa bir duruma geldi. Üniversitemiz bu gelişimi ile hem bilim dünyasına hem insanlığa hem de çevresine çok önemli katkılar sağlıyor ve sağlamaya da devam edecek.” dedi.

Törenden sonra Ordu Sırrıpaşa Caddesi’nde başlayıp Tahıl Pazarı’nda son bulan kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. Kortej yürüyüşünde öğrencilerin yanı sıra akademisyen ve idari kadroda yer aldı.

Cumhuriyet Yerleşkesi’nde devam eden etkinlikler kapsamında Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından hazırlanan “Karma Resim Sergisi” gerçekleştirildi. Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Fuaye Salonu’nda yapılan sergiye; Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Ş. Metin Kara ve Prof. Dr. Tevfik Noyan, fakülte dekanları, ODÜ’lü akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Karadeniz Bölgesi Karma Resim Sergisi Büyük İlgi Gördü

Sergi açılışında konuşma yapan Rektör Yarılgaç, “Duygu, düşünce ve izlenimleri sonsuz boyutlarıyla dışa vurabilen görsel sanatlar, sanatın her türlü alanı için öncü olmasının ötesinde farklı disiplinleri de etkilemektedir. Ordu’muzun güzel insanları, birçok ili imrendirecek derecede bu bilinci içselleştirmiş özel bir mizaca sahiptir. Yazılmış, resmedilmiş, fotoğraflanmış kaynaklar göstermektedir ki Ordu köklü bir görsel sanatlar kültürüne sahiptir. Birçok sanatçı yetiştirmiş, özel bir dokuya vakıf olan kentimizde, Ordu Üniversitesi olarak kuruluşumuzun 10. Yıl dönümünde, kente yakışır bir karma plastik sanatlar sergisi ile bugün burada oluyor olmaktan dolayı kıvançlıyız. ‘Karadeniz Bölgesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Eğitim Bölümleri Sergisi’ olarak Güzel Sanatlar Fakültemizin henüz daha çok yeni olan olanaklar içinde oluşturdukları performansları için akademisyen-sanatçı hocalarımıza Ordu Üniversitesi olarak teşekkürlerimizi sunarız. Genel hatları ile serginin adında ifadesini bulan, 10. Yıl kutlamalarında desteklerini esirgemeyen; 19 Mayıs Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesine en içten teşekkürlerimizi sunarız.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Türkiye, koronayla mücadelede yeni döneme giriyor! Aşısızlar için PCR testi birçok alanda zorunlu olacak
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu
Kasık bölgesinde şırınga saplı erkek cesedi bulundu