Reklamı Geç
Advert
Advert

GÜNEYDOĞU DAKİ TERÖR OLAYLARI BAL’DA VERİMİ DE AZALTACAK..

Ordu arı yetiştiricileri birliği başkanı Necati Aydın güneydoğudaki terör olaylarının baldaki verimi düşüreceğini belirtti.

GÜNEYDOĞU DAKİ TERÖR OLAYLARI BAL’DA VERİMİ DE AZALTACAK..
GÜNEYDOĞU DAKİ TERÖR OLAYLARI BAL’DA VERİMİ DE AZALTACAK.. MERAL SONGER
Bu içerik 814 kez okundu.

Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Necatı Aydın :

İlkbahara kışın kalması arıcılarımızı ve bal verimini olumsuz yönde etkileniyor. Şimdi kış olması verim açısından iyi.  Türkiye’nin bal ortalaması 17kg iken samsun 19 Mayıs üniversitesinin bir yıllık çalışması sonucu TÜBİTAK’a sunulan rapor sonucu Ordunun bal ortalaması 37 kg dır. Tarım il bunu TÜBİTAK’a 30 kg bildirdi. Arıcılarımızım çoğu Muğla’ya gittiği için ve bu ballar Muğla’da üretildiği için buradaki arıcı tarafımdan üretilmiş gözüküp bu ballar orada gösterilse de bizim Ordulu arıcılarımızın yıllık bal üretim 24-25 bin ton.

Güneydoğudaki terör olayı bal ücretimizi olumsuz etkiler

 

Güneydoğudaki terör olayları ve bazı problemlerden dolayı arıcılar bile çok tedirgin.2016 yılında Doğu ve Güneydoğudaki arıcılar buralara gidemezse balda verim düşecek. Arıcılar iç Anadolu bölgesine yönlenecek. Binlerce Türkiye arıcısı İç Anadolu ya yönlenince oradaki lerin 1ekmeği 4 e bölecek ve verim düşecek. İnşallah bu sıkıntılar aşılır. Arıcılar kamyoncular ve herkes buraya rahatça gidip gelebilirler’ Dedi ..

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilerden Tasarrufa Örnek İcat
Öğrencilerden Tasarrufa Örnek İcat
BEYLİKDÜZÜ  ADALET BİRLİK PARTİSİNE ORDULU HEMŞEHRİMİZ ATANDI
BEYLİKDÜZÜ ADALET BİRLİK PARTİSİNE ORDULU HEMŞEHRİMİZ ATANDI