Reklamı Geç
Advert
Advert

İKİBİN ÜÇYÜZ KÂSE AŞURE BİR SAATTE BİTTİ

Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Muharrem ayı nedeniyle Tahıl Pazarında aşure dağıtıldı.

İKİBİN ÜÇYÜZ KÂSE AŞURE BİR SAATTE BİTTİ
İKİBİN ÜÇYÜZ KÂSE AŞURE BİR SAATTE BİTTİ MERAL SONGER
Bu içerik 499 kez okundu.
Advert

 

Haber: Meral Sönger

Tahıl Pazarında gerçekleştirilen aşure dağıtım törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy, bazı daire müdürleri, çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Aşure dağıtım töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Bizde muharrem ayı aşure ayı olarak bilinir. Muharrem son derece övülmüş, hürmete layık anlamına geliyor. Peygamber Efendimiz Muharrem ayına çok hürmet eder ve çok değer verirdi. Bugün, İslam tarihinde çok dramatik bir olay yaşandı. Yaşanan facia hala günümüzde içimizi karartmaktadır. Sevgili Peygamberimizin sevmeye bile kıyamadığı öz torunları ve torunlarının çocukları 70 kadar ehli beytinden insanlar şehit edildi. Bununda acısı var. Bu nedenle hem bugünü yad etme, hem de Muharrem ayının hatırlanması bir gelenek olarak devam etmektedir” dedi..

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise, “Bugün pek çok yerde milletimize bugünü hatırlatabilmek, yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlayabilmek, bu birliği kardeşliği tekrar hatırlatabilmek adına çok sayıda aşure dağıtımı yapılıyor. Ben bu güzelliklerin daima yaşamasını diliyorum. Ülkemizde bu önemli bir gelenek haline getirildi ve her yıl daha güzel kutlanmaya devam ediliyor. Kardeşliğimiz, sevgimiz, hoşgörümüz daim olsun” diye konuştu..

Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy  aşure dağıtımıyla ilgili ‘Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı aşevi yardımlarından biri olarak fakir ve muhtaç vatandaşların kapısına kadar yemek götürmenin yanı sıra, halkımıza aşure gününde, aşure yaparaktan onlara sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın bir  faaliyetinden yararlanmak hem de bu güzel günü açılasıyla ve tatlısıyla anmak için böyle bir etkinlik yaptık buna katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederiz. Bu kapsamda 2300 tane aşure dağıttık. Yoğun bir katılım oldu ’dedi..

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Valimiz Sayın Tuncay SONEL'in, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Valimiz Sayın Tuncay SONEL'in, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
ŞEHİRLER ARASI SEYEHAT KARARI YAYINLANDI
ŞEHİRLER ARASI SEYEHAT KARARI YAYINLANDI